| anonim_4396 a întrebat:

vorbesc cu un baiat pe internet de un an. El e din Bucuresti si nu am putut sa ne vedem pana acum. Ne intelegem foarte bine, e super dragut si planuim sa ne intalnim. Relatia noastra se bazeaza pe comunicare mai mult, si incredere. Ne vedem pe skype aproape in fiecare saptamana. Ma simt atrasa de el. Credeti ca ar merita sa ne vedem?

Răspuns Câştigător
| Kryss13 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu iza... niciodata nu sti ce intentii are un baiat cu care doar virtual te vezi cu el. eu zis ca ii cam periculos.straight face fa cum vrei. dar daca crezi tu ca este un baiat bun sau cuminte sau cum vrei tu sa-l numesti. si daca o sa te intalnesti cu el mai ia o prietena cu tine. sa nu fi singura de prima data. sa-l urmaresti si sa iti dai seama asa din mare cum este in realitate. daca vezi ceva neclar atunci incheie relatia imediat daca nu atunci e bine. sper sa va potriviti si daca alegi sa te inlanesti cu el bafta la intalnirewinking:*:*:* te-am pupat!
sper ca te-am ajutat!happy

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,ceea ce iti voi spune poate o sa iti para amuzant,insa,eu nu as merge la acea intalnire neinsotita.Ia o prietena cu tine,o verisoasa,pe cineva,din moment ce v-ati vazut doar pe internet,doar asa ati putut comunica,si la telefon,nu poti stii cu ce fel de baiat comunici,poate avea intentii ascunsehappy. Intr-adevar, foarte multe relatii incep cu ajutorul internetului, insa, in randul adolescentilor, poate fi periculos.Deci,daca asta iti doresti,intalneste-te cu el,insa, ar fi mult mai bine daca ai merge insotita. Poti spune ca tocmai iesisei cu prietena\verisoara ta la cumparaturi etc, daca nu vrei sa se supere ca ai mers insotita la intalnire. Daca nu esti sigura de decizia pe care vrei sa o iei, spune-i ca ar fi mult mai bine ca lucrurile sa ramana asa cum sunt in acest moment, sa pastrati doar o relatie de amicitie si sa comunicati pe internet.Pa-pa!happy

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Nu prea stiu ce sa zic...mai bine mai asteapta deoarece zici ca il cunosti, dar doar din lumea virtuala deci...nici macar nu se stie ce intentii are deci mai asteapta(sfatul meu)!
O zi buna!

| BiancaGeorgiana a răspuns (pentru Anonima264):

Oricum voi mai astepta...pentru ca va mai dura ceva timp(cateva saptamani) pana va putea veni

| Kryss13 a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Si eu sunt de acord cu iza... niciodata nu sti ce intentii are un baiat cu care doar virtual te vezi cu el. eu zis ca ii cam periculos.straight face fa cum vrei. dar daca crezi tu ca este un baiat bun sau cuminte sau cum vrei tu sa-l numesti. si daca o sa te intalnesti cu el mai ia o prietena cu tine. sa nu fi singura de prima data. sa-l urmaresti si sa iti dai seama asa din mare cum este in realitate. daca vezi ceva neclar atunci incheie relatia imediat daca nu atunci e bine. sper sa va potriviti si daca alegi sa te inlanesti cu el bafta la intalnirewinking:*:*:* te-am pupat!
sper ca te-am ajutat!happy

| lady2in4black a răspuns:

Da, merita sa te intalnesti cu el daca zici ca ai incredere in el si asa mai departe, incearca!