| Anonim0127 a întrebat:

Hei TPU, sunt fata si am 14 ani si 10 luni, am o relatie cu un baiat de 18 ani, el nu mi-a propus pana acum nimic, chiar mi-a spus ca vrea sa o faca, dar cand sunt pregatita si nu a insistat, relatia se bazeaza doar pe incredere si iubire, tin sa spun ca si el este virgin, (de necrezut, stiu). pana acum relatia a mers perfect, ne intelegem de minune si simt ca el este alesul, simt ca sunt pregatita sa o fac cu el, nu stiu, dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sa stii ca cei de mai jos ti au raspuns foarte bine. Nu e anormal sa fii virgin la 18 ani da e anormal ca fiind minoră sa iei o asemenea decizie. Abia ai obținut buletinul. Sunt femei cu iubiți mai mari care au fost așteptate de ai lor suficient timp încât acestea să se maturizeze. Tu nu esti stăpână pe tine. Se vede. Da, poate fi alesul si merita sa faci Asta, dar nu de la pregătitoare, dacă înțelegi ce ti zic. Viata sexuala nu e asa usoara cum crezi. Mai ai mult de invatat, până atunci trăiește ti iubirea fără prea multe așteptări trupești.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu vad niciude sa scrie si de cat timp sunteti impreuna ca dupa 2 zile poate oricine sa-ti tina discursul asta, intrebarea e daca mai zice la fel si dupa cateva luni. Parerea mea e ca esti prea mica s-o faci de acum, dar cum sunt alegerile tale faci ce vrei.

| Anonim0127 explică (pentru Adry05):

Suntem impreuna de 5 luni

| Adry05 a răspuns (pentru Anonim0127):

MDa e ceva mai ok, dar tot mi se pare ca esti prea mica. Nu e nici sanatos, iti ingreuneaza dezvoltarea si tot, corpul nu e facut sa-ti incepi viata sexuala atat de repede.

| RoCkKiD a răspuns:

Cand va simtiti voi ca sunteti gata puteti sa incepeti. Cititi putin despre protectie si have fun. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa nu cred nimic din ce-ti spune baiatul ala.
ARe 18 ani, tropaie hormonii in el si-ti spune ca te asteapta pana cand esti tu pregatita?
Daca tu vei fii pregatita la 18 ani, va fi el dispusa sa te astepte inca 4 ani?
Oricum, esti mult prea mica ca sa intelegi la ce smecheri poate apela acest baiat, daca se arunca la copile ca tine, riscand chiar si puscaria. Pentru ca sexul cu o minora sub 16 ani, inseamna direct puscarie (de la 3 la 10 ani).

| Emilian65 a răspuns:

Daca sunteti pregatiti pentru a face sex, de ce nu faceti?

| sofisis a răspuns:

laughing)))) cata vrajeala are baiatul... Esti nu mica, esti foarte mica. Nu e cazul sa faci sex la varsta asta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce fraierica esti laughing.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De fapt, ti-a batut apropouri. Faza cu "o facem cand esti pregatita, yuby" e doar vrajeala superficiala ca sa te faca sa constientizezi ca ecista si acest detaliu in relatie.
Plus ca, probabil nu ti-a zis pe sleau ca vrea sa ti-o traga pentri ca sunteti de doua zile in relatie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, nu e de necrezut ca la 18 ani să fii virgin. Absolut deloc. E de necrezut să vrei sex la 14 ani.

| Endoryus a răspuns:

Zi mersi ca e baiat simtit. Il duce capul si mai asteapta. Desi e putin penibil la 18 ani sa te uiti la una de 14.

| Justme1997 a răspuns:

Eu cred ca minte de ingheata apele doar ca sa te fraiereasca