| yoana22 a întrebat:

Voua va pasa ce cred ceilalti despre voi? Incetati sa faceti ceea ce va place daca lor nu le place? si despre critici ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| TheSmith a răspuns:

Daca ai caracterul slab iti pasa ce cred ceilalti... daca esti mai puternic...pe romaneste "TI SE RUPE", asta tine de caracter!

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Imi pasa intr-o mica masura.
Nu renunt la ce imi place din cauza celorlalti.
Criticile constructive sunt bine venite.

| 35zone a răspuns:

Nu, de obicei nu-mi pasa parerea celorlalti, depinde si de a cui parere. Cateodata e atat de bine sa fii indiferent cu ce se intampla in jurul tau. Fac ce cred eu de cuviinta, nu actionez in functie de ce cred altii. Nu-mi place sa fac lucruri care nu-mi plac doar ca sa par ca toti ceilalti. Criticile au si ele scopul lor, cateodata e bine sa fii criticat.Pot fi o lectie, depinde de directia lor.

| hmmmm96 a răspuns:

Salut.mie imi pasa ce spun ceilalti despre mine si sa stii ca asta nu e o ciudatenie sau e un lucru ce iti pune vreo eticheta gen : e superficiala,.Mi se pare normal ca, atat timp cat traiesti intr-o comunitate sa iti pese de parerea celorlalti, faza e sa nu te influenteze prea mult asta, adica trebuie sa fii si genul: sa ma placa asa cum sunt, insa, si genul: sigur trebuie sa ma schimb.Eu trec prin diferite momente, fie cand spun in ''gura mare'' ca nu imi pasa de ce spun ceilalti (pur si simplu daca eu sunt multumita de mine restul ar trebui sa se conformeze) altfel sa comenteze in voie, fie prin stari de genul mvaii daca x ma vede purtand asta sau daca ma vede cineva vorbind cu..De un lucru sunt sigura nu as renunta la un lucru pe care il plac doar pentru ca ceilalti nu sunt de acord cu asta. Sincer, criticile arata ca ceilalti au ce vorbi despre tine si daca e asa nu poti fi decat fericita, si daca ceilalti isi bat capul facand asta inseamna ca te-au remarcat ( ca le-ai atras atentia), inseamna k esti invidiata, si asta nu poate fi decat de bine.Criticile sunt bine venite uneori si de la cine stie ce spune. fundablushing?

| cynty22 a răspuns:

In general nu imi pasa! Daca nu ii place ce fac cum ma comport sau cum sunt nu te oblig sa ma accepti pe mine sau ce fac eu! Daca e vrba de parinti sau rude oameni apropiati mie nu car imi vor binele, cateodata tin cont de ce imi spun! Cat despre critici...nu am absolut nimic cu ei, isi exprima punctu de vedere despre persoana noastra sau a altora, daca considder ca au dreptate le accept critica, daca nu ....nu happy

| LoveToSmileee a răspuns:

Niciodata sa nu-ti pese de ce spun ceilalti...Nu merita! Lumea asta e asa de rautacioasa si geloasa, toti doresc sa te traga in jos! Toti oamenii sunt plini de ura si invidie, de aceea si spun minciuni si isi fac pareri din ce in ce mai rele despre alte persoane.Sincer,eu am invatat sa trec peste vorbele crude spuse de ceilalti, am invatat sa nu mai am incredere in nimeni decat in mine si sa merg mai departe fara sa-mi pese de critici straight face...Toti se cred perfecti,uimitori, superbi dar daca le spui sa se uite in oglinda si sa priveasca dupa aceste aparente inselatoare si sa vada de fapt ca nu valoreaza nici doi bani personalitatea lor, se supara si incep sa invarta barfe neadevarate si tot felul de minciuni la adresa ta! Eu te sfatuiesc sa nu asculti ce spun ceilalti despre tine, sa iti pastrezi personalitatea intacta si sa nu dai nicio atentie barfelor si criticilor spuse de toti invidiosii! In cazul in care vei cadea ridica-te si priveste drept in fata si mergi tot inainte nepasatoare, nemiloasa si increzatoare in sine! Sper ca te-am ajutat! Succes!happyhappy