| Anonima_2819 a întrebat:

Vreau neaparat sa slabesc si nu stiu ce sa fac, am incercat orice, chiar am incercat si sa imi provoc voma, dar nu am reusit, nu pot tine niciun regim, imi este pofta de dulciuri mereu si tot timpul trebuie sa mananc cete ceva dulce. Heeeeelp! Pls dau funda si vot numai spune-ti cum sa fac!

Răspuns Câştigător
| mika3la a răspuns:

Nu zice nimeni sa nu mananci dulciuri, poti sa mananci dar putin si o data pe zi la pranz dupa ce mananci. Si eu am fost in acceasi situatie nu puteam sa ma abtin sa nu mananca dulciuri si mancare. Dar pana la urma mi-am gasit o activitate (ca sa nu mai stau pe canapea in fata tv si sa ma gandesc la mancare), am inceput sa alerg si sa mananc dulcuri mai putine. Esti copil iti trebuie si ceva dulce. Daca vrei sa slabesti nu trebuie sa nu mai mananci dulce, ci sa mananci mai putin si sa alergi sa faci un sport. love struck

4 răspunsuri:
| Aleccsandra a răspuns:

Http://cumsaslabesti.ro/

Iate o metoda extrem de simpla si eficienta prin care puteti slabi eficient.

La orele 7-8 O se ia ceasca de cafea (amestec), ceai sau lapte degresat, neindulcite cu zahar

La ora 10 se servesc 2 mereOrele 12-13 se servesc 10 g margarina, 130 g carne fiarta sau la gratar, o farfurie de legume fierte sau crude (fara paine) Ora 16: 30 g branza de vaca La ora 18 3 mere Iar la ora 20: 2 oua sau 130 g peste fript.

Veti bea apa simpla sau ceaiuri caldute diuretice din plante.

Cu ajutotul acestei diete veti putea slabi cu 150-200 grame pe zi, fara sa va simtiti infomentati sau sa va puneti in pericol sanatatea.

Mic dejun va avea urmatorul continut:

- o cana cu lapte si fulgi de cereale (nu musli) sau – doua felii de paine prajita cu unt; – apa plata sau ceai. Gustarea de dimineata va vi acesta: – o banana – sau o ceasca de orez cu lapte – ori un sandvis cu branza si unt.

Pranzul va fi urmatorul:

- o jumatate de conserva de ton, un cartof fiert, cu lapte – poate fi si 100 gr. macrou sau cod fiert, un cartof si o lingurita de maioneza – ori doi cartofi copti, cu branza de vaci.

Gustarea de dupa-amiaza consta in:

- un iaurt mic (nu cu fructe) – putem pune pe lista si doua felii de paine prajita, cu o lingurita de dulceata; – sau o ceasca de orez cu lapte.

Cina sa nu fie luata dupa ora 19.Si va fi formata din:

- paste (macrou, cod) fiert sau la gratar, doi cartofi fierti -sau un piept de pui la gratar, doi morcovi fierti sau 100 gr. mazare.

Gustarea de seara este ultima luata si este formata din:

- o ceasca de orez cu lapte -poate fi si o spuma de fructe dintr-o banana, visine, capsuni – sau o cana cu lapte. Se va bea apa plata, fara sucuri care contin e-uri sau indulcitori.

Sper ca te-am ajutatt! Funditssa?

| Stefi_2999 a răspuns:

Hey! 1.Alimentatie sanatoasa (FARA DULCIURI-ABTINETE!)
2. Sport in fiecare zii. Multa miscare!
3.Nu-ti provoca voma! Asa ceva iti va face si mai rau. Crede-ma!
4. Vorbeste cu mama ta. Si asculta ce'ti zice, chiar daca ti se pare ca nu are dreptate!winking
5.Nu mai fi stresata. Nu te ajuta la nimic. Ba'ti face si mai rau.
Sper ca ti-am fost intr'un fel de ajutor. Succes!

| Stefi_2999 a răspuns:

Hey! 1.Alimentatie sanatoasa (FARA DULCIURI-ABTINETE!)
2. Sport in fiecare zii. Multa miscare!
3.Nu-ti provoca voma! Asa ceva iti va face si mai rau. Crede-ma!
4. Vorbeste cu mama ta. Si asculta ce-ti zice, chiar daca ti se pare ca nu are dreptate!winking
5.Nu mai fi stresata. Nu te ajuta la nimic. Ba-ti face si mai rau.
Sper ca ti-am fost intr-un fel de ajutor. Succes!

| CALICOS a răspuns:

Urmeaza o cura numai de salate si fructe,fara paine sau ce contine faina, poti sa bei apa plata, mananci pana in ora18.30,uita de dulciuri macar 2 saptamani daca intr-adevar vrei sa slabesti! Cantarestete inainte si dupa cele 2 saptam.