| Cerasela18 a întrebat:

am 85 kg si 1.70 inaltime. vreau neaparat sa slabesc dar sunt dependenta de dulciuri..imi puteti spune sa rog o dieta sau ceva anume care sa-mi taie pofta de dulce..va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| TaviSMURD a răspuns:

Mergi la un medic nutritionist (gasesti peste tot in special la spital) si iti va face el o reteta special pentru tine care n-o sa-ti scoata in totalitate dulciurile cel mai probabil o sa te puna sa faci sport atat cat sa dai jos exact cat ai pune pe tine intr-o zi. E foarte simplu si ieftin. Mergi la spital si intreba unde gasesti un medic gastro-nutritionist. Cu placere

| Cerasela18 explică (pentru TaviSMURD):

Ma duc la sala stau 2-3 ore dar parca ma duc degeaba nu vad schimbari. oricum multumesc

| MirunaC a răspuns:

Nu esti dependenta de dulcuri.Pur si simplu asa gandesti tu, ca iti doresti ceva dulce.Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si nu te mai gandi la mancare.Cand simti nevoia de dulciuri mananca un fruct.Acum ca a venit vara e o adevarata placere sa mananci capsuni, cirese.Sunt excelente. Fara vointa nu vei reusi niciodata crede-ma.Gandeste-te cat de bine vei arata daca vei slabihappyasta te va motiva cu siguranta.

| Cerasela18 explică (pentru MirunaC):

Pai mananc fructe dar simt nevoia de mai mult..si ma gandesc ca poate v-oi mai arata cum aratam odatahappy. oricum multumesc mult de parere

Răspuns utilizator avertizat