| missdanger a întrebat:

vreau niste statusuri frumoae pentru pozele de pe facebook! funda

Răspuns Câştigător
| misstoxick a răspuns:

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate; x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time; x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me; x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa-ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visam

-Imi place sa aud cand imi spui.te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas.te gandesti, ca si el te iubeste, si tu il iubesti.

-zeci de gesturi.mii de vorbe de sute de ori. orice ai facee...ramai in sufletul meu; x

-candva nu demult mi-a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s-a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut, ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy... iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mica vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti, adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine, cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul, tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu. daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina. Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora.ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Esti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa care IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa care PT. mINe StraluceSthe

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi, Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

Loveste direct, asigura-te sa fie perfect! Asculta tot, NU crede nimic, Asa castigi respect!

"`! O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

Hai trage.ma in piept si tine.ma.n plamani! Sa fiu la tine.n cap inca vreo 2 saptamani; xx!

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele. Termin cu ce’am rămas. Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat, Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`. Astea's vise colorate`!

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Stii`? Cand e vorba de tine ma doare'n 14`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea!

1 răspuns:
| LittleHope a răspuns:

Oamenii pot uita ce le-ai spus. Pot uita ce le-ai făcut. Dar nu vor uita niciodata ce i-ai făcut să se simtă.

Și încercăm să ne schimbăm pentru toată lumea, dar numai unii prețuiesc ceea ce suntem noi cu adevărat!

Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea.

Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru.

Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs.

Pentru a fi fericit trebuie ceva sa faci, pe cineva sa iubesti si in ceva sa crezi.

Nu cauta fericirea, creeaz-o.

În viață e de ajuns o singură minciună pentru a te îndoi de toate adevărurile spuse până atunci.

Lacrima nu înseamnă tristețe, la fel cum nici zâmbetul nu e fericire.

Prefer să fiu ultimul om dacă a fi om înseamnă să fii ca ceilalţi.

Sper ca te-am ajutat!