| Ely_Eliza_1994 a întrebat:

vreau sa aflu exact unde locuieste o persoana. Stiu strada, zona dar vreau sa trimit o scrisoare prin posta. Stiu numele lui de familie, ma ajuta cu ceva? M a ajuta posta?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea te ajuta. Daca mai sunt si altii cu acelasi nume si zona este mare este cam greu sa primeasca.Trebuie sa stii macar ce bloc este daca nu stii adresa exacta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca ai un mare noroc si scrii pe plic doar strada, nu si numarul, iar postasul stie unde locuieste respectiva familie

| ninacool a răspuns:

Da o poti trimite, dar vezi sa nu confuzi numele de familie. Succes!