| AnemonaP a întrebat:

Vreau sa aman un zbor dupa intors la Wizzair pana in august,zborul era pentru luna viitoare. Si scrie asa,, Taxă pentru schimbarea zborului-50% din costul inițial. Valorile minimă și maximă ale taxei 20-60 euro. Ce inseamna asta? Zborul a costat 108 lei dus intors

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti spune ca taxa de modificare a zborului este de 50% din pretul initial dar trebuie sa se incadreze in intervalul ala 20-60 euro

cum biletul tau a costat 20euro inseamna ca taxa ar fi 50% adica 10 euro. Cum 10 euro nu se incadreaza in intervalul 20-60 va trebui sa platesti limita minina adica 20euro.

Pe scurt te costa inca pe atat sa modifici biletul.

| mihai69 a răspuns:

Prețul la data pe care o vei alege la amânare va fi cu siguranță DIFERIT de cel plătit inițial. Taxele se aplică la prețul NOU.

| cristimihailov a răspuns:

Exista vreo clauza de anulare sau mutare a datei zborului pe clauze medicale?