| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să dau la facultate în București, la ASE și va trebui să stau la cămin. Inițial, mă gândisem să închiriez o garsonieră, dar nu aș avea viață de student dacă aș sta singură. Ce cămine recomandați (de stat sau privat) care să aibă condiții ok, baie în cameră dacă se poate, să nu stea 4 oameni într-o cameră și să nu fie petreceri non-stop (nu zic să nu fie deloc că mna, viață de student, dar să pot să învăț când vreau și să mă distrez când vreau, sper că nu cer prea mult rolling on the floor)? Am auzit chestii cam nasoale despre căminele ASE-ului (Moxa și Belvedere) și mă orientasem spre West Gate. Ce părere aveți?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Vezi ca in Tei sunt caminele de la UTCB dar pot sta si de la alte universitati si sunt conditii ok, preturi ok.
Cred ca cel mai bun raport calitate-pret e complexul Regie dar cam complicat sa ajungi acolo daca nu esti la Poli, singura solutie ar fi sa cumperi un loc.

Camine sunt multe (mai stiu de unul in Baneasa) dar nu stiu daca ti-ar placea sa stai cu tot felul de oameni pentru ca cele care nu apartin unei universitati sau unui liceu practic primesc pe oricine (angajati, studenti si elevi de la orice institutie de invatamant). Iar conditiile nu sunt in general prea bune, baia pe hol, 3-4 oameni in camera...
Aici vorbesc de cele de stat.

Cele private mi se par cam scumpe, mai pui ceva bani si inchiriezi o garsoniera. Dar conditiile sunt ok, au si bucatarie pe etaj. Era unul prin Titan foarte cunoscut dar nu imi amintesc cum se numea...