| LauraG3 a întrebat:

Vreau sa dau la Politehnica in Cluj insa nu stiu ce ramura sa aleg. La AC trebuie sa stii neaparat informatica cand intrii sau o inveti si in facultate? Cat de grea e fizica? Care domenii te ajuta sa gasesti mai usor un loc de munca? Orice informatie despre politehnica imi este de folos. Multumesc!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politehnica e atat de mare, cu multe ramuri... de facut faci ce iti place tie mai mult ca una e sa faci AC ul, alta e sa faci mecanica.

Da, la AC in principiu programarea se ia de la zero insa va fi greu sa tii pasul cu majoritatea care au cunostinte serioase de programare deja.

Fizica depinde de la facultate la facultate, insa in toata politehnica se face matematica serioasa