| marinatha96ilu a întrebat:

Buna,... vreau sa fiu cu un baiat. ca il plac si m place. da sunt timida.si nu pot nici sa il sarut pe obraz. ceva. sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Astea vin de la sine. Dar inainte de toate trebuie sa va cunoasteti mai bine. Faceti si voi ceva impreuna, o plimbare, un film, etc. In timp veti fi amandoi mai indrazneti. Incearca sa cauti subiecte de conversatie.

2 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Gandeste si tu mai pozitiv pentru ca baietilor le plac fetele timide.
in orice caz nu trebuie sa il saruti direct pentru ca de la timida la prea tupeista... e ciudat si s-ar putea sa-l sperii
intra in vorba cu el.treptat.in felul asta vei scapa si tu usor usor de timiditate iar pe el nu-l vei speria.
succes:*

| Andrada_5061 a răspuns:

Si eu sunt in situatia asta si.Am sa incerc sa ma bag in vb cu el.Pentru ca si eu sunt un pic timida cand vine vorba de dragoste. Oricum bafta si vezi tu cum faci si o sa iasa bine.
:*