| michelle2221 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un inel si vreau sa gravez ceva inauntru. Am nevoie de niste citate foarte frumoase si scurte despre viata, familie etc. Funda si multumesc happy

1 răspuns:
| ChildishDevil a răspuns:

Buna...foarte frumoasa ideea! Iti sugerez ceva nu neaparat din marii critici, ci ceva care sa ti se potriveasca, ceva care sa te motiveze si sa te mobilizeze in anumite situatii, uitandu-te la el :
1.O zi este o eternitate in miniatura.
2.Trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe.
3.viata este scurta, asta depinde de tine...
4.Un zambet nu costa nimic!
5. Absenta face ininma sa creasca.
6.Pentru ca am credinta...de aceea inca traisec!
7.Maini reci, inima calda!
8. Daca iti place viata nu astepta...
9.Ce-a fost a fost.
10. Daca nu ma cunosti, nu ma judeca!
11.Indragostita de viata!
12.In lumea unui om fericit exista doar fericire.
13.Niciodata sa nu spui niciodata!
14.Nu tot ce straluceste este aur.
15.Cine si-a pierdut ZAMBETUL si -a pierdut viata.
16.Promite putin dar fa mult!
17.Inima nu asculta de legi.
18. Exista infrangeri mai triumfătoare decat victoriile.
19. Îndrăgostiţii sunt pietoni ai aerului.
20.Viaţa este doar şansa de a creşte un suflet.
-cam atat deocamdata, insa nu am idee daca ar incapea cu siguranta toate si mai ales daca sunt pe gustul tau, insa stiu ca vei gasi cu siguranta ceva si pentru tine! Multa bafta si anunta-ne si noua de ceea ce alegi pentru tine!:*