| oEllao a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi schimb look-ul cat de curand si nu stiu ce tunsoare sa imi fac, am parul lung, de asemenea vreau sa imi adaug niste extensii dar nu stiu ce culoare ar merge cu parul meu saten deschis. Cei care imi dau si niste link-uri pe langa sfaturi ca sa vad cum arata primeste funda.
Multumesc anticipat :-)!

Răspuns Câştigător
| JustMe16 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa incerci mai bine o schimbare de culoare. Incearca sa te vopsesti cu nuantator sau cu o vopsea fara amoniac,ca sa iasa daca nu iti place. Daca alegi sa te tunzi,depinde de forma fetei, preferinte personale, etc. Daca vrei sa iti pui extensii, sfatul meu este sa te duci la un salon si sa fii foarte atenta la produse. Cele mai bune extensii sunt cele cu cheratina, din punctul meu de vedere.In general, cu extensiile, e cam "totul sau nimic". Poti sa cumperi unele f bune (ex. 3.5 lei suvita, iar pentru tot scalpul iti trebuie cam 150-200 de suvite, ca sa arate natural, deci fa calculul) si care sa te tina mult timp, sau unele f proaste (ex. 2 lei suvita, aceeasi cantitate) care sa iti ramana lipite de scalp. Tu decizi. Succes!

Uite un link cu mai multe optiuni :D :

http://pinterest.com/agabriel72/cute-haircuts-styles/

2 răspunsuri:
| Methaallaid a răspuns:

Șaten deschis ar merge cu un albastru deschis sau cu un fel de roșu mai șters. http://www.marieclaire.ro/suvite-colorate/ ( doar poza )

| licurici77 a răspuns:

Extensiilke sunt cea mai proasta solutiedeasemenea si vopseaua iti distrugi parul de acum.de ce nu incerci sa te tunzi si daca tot vrei sa vezi cu ti-ar sta cu o culoare fa-te cu nuantator