| denysa10angy11 a întrebat:

vreau sa imi spuneti si mie va rog pe ce materii se bazeaza profilul de stiinte sociale , si la ce se da teze , si cat mai multe info. despre acest profil winking Ms !

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Pe lânga română, istorie/geografie, în a 9-a vei avea teză la logică, a 10-a la psihologie, a 11-a economie şi a 12-a filosofie. Faţă de colegii tăi de la filo, vei face matematica până în a 12-a.

| denysa10angy11 explică (pentru Nolkyz):

Si bac la ce dau? dau si la matematica? worried

| Nolkyz a răspuns (pentru denysa10angy11):

Nu, stai liniştită, nu vei da BAC-ul la mate.

| denysa10angy11 explică (pentru Nolkyz):

Mersi mult pentru raspuns :*

| Nolkyz a răspuns (pentru denysa10angy11):

Mult succes!

5 răspunsuri:
| Heyyy a răspuns:

Profilul stiinte-sociale este de filiera umanista. Asa ca se bazeaza pe istorie, geografie, romana, stiintele sociale (logica, psihologie, economie, sociologie, filosofie). Din cate stiu dai teza la : istorie, tot ce scrie in paranteza si cred ca si la geografie big grin sper ca te-am ajutat