| SexyAnon a întrebat:

Vreau sa incep niste cursuri de chitara...
Ce chitara sa imi iau, rock sau clasica?
P. S : Sunt incepatoare, adica nu am cantat niciodata >:".

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Păi poți să începi și pe electrică dacă vrei (cred că la asta te refereai când ai spus chitară rock), eviți problemele de început precum zbârnâitul puternic al corzilor când nu apeși ca lumea sau durerea degetelor, însă îți va fi mai greu să cânți pe o acustică dacă te obișnuiești din prima la electrică. Crede-mă că nu prea ai rezolvat nimic dacă ești super tare la chitară electrică și îți pune cineva o acustică în mână și te încurci în corzi. Sunt ceva diferențe între o chitară normală (clasică/acustică) și una electrică. Eu am început pe acustică, până la urmă tu faci ce vrei dar opinia mea este că mai bine începi pe acustică.

Baftă

1 răspuns:
| teiube a răspuns:

Daca esti incepatoare cred ca ar trebui sa iti ei una clasica pana inventi ca sa inveti bine si cand sti sa canti bine la ea iti poti lua una rock parerea mea