| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Vreau sa invat karate, dar nu vreau la un profesor sau la cursuri, vreau sa invat acasa! Si daca fac yoga la ce ma ajuta(ma refer ca la karate faci yoga si mai stiu eu ce). Vreau sa ma pricep foarte bine la karate si sa fac ca aia din china.De unde pot lua un site unde sa te invete karate si la ce e buna yoga? Si cum se face?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Trebuie sa te dezamagesc. Karatele nu se pot invata acasa nici cu instructor si nici dupa manuale. Artele Martiale se invata in grup, iar intrecerea este cu tine insuti. Carti de Arte Martiale vei gasi, dar fi convinsa ca nu vei intelege nimic din ele. Elevii care invata, se descurca foarte greu si trebuie sa intelegi ca ei lucreaza cu un instructor. In acest mod vei ajunge la un nivel mediu, in cel mult 5 ani. Ioga intr-adevar te ajuta in Arte dar numai pentru meditatii si incarcari cu energie. Intradevar este bun dar Karatele este cu totul altceva. In cazul cand doresti eu pot sa-ti trimit in fiecare saptamana lectii, dar trebuie sa te hotaresti ce fel de stil vrei sa inveti. Daca eete stilul pe care -l predau eu te ajut. Dar mai repet odata. Daca intr-adevar vrei sa inveti, inscriete la un curs, iar acasa vei face suplimentar. In felul acesta vei avansa mai repede. Pa

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot da o sugestie numai? Incepe cu a inceta sa te mai uiti la filme cu arte martiale.Nu-ti folosesc, mai degraba iti alimenteaza imaginatia si ti-o indreapta pe o cale gresita, acea a supraevaluarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce ai bun yoga