| fiara14 a întrebat:

Buna vreau sa ma bag inseama cu o fata pe facebook dar nu stiu cu ce sa deschid convorbirea adica sa sparg gheata sunetimi si mie cam ce ar functiona

1 răspuns:
| Darius1248756 a răspuns:

La inceput o saluti, o mai intrebi ce mai face, intri in vorba cu ea despre chestii legate de scoala, prieteni comuni, etc.Lucruri,,banale'' happy. Dupa ce o sa fiti amici, o poti intreba despre ce ii place, ce muzica, ce filme, etc.Astfel o sa ii dai de inteles ca o interesezi si de asemenea iti poti da seama daca aveti ceva in comun.Priveste-o,zambeste-i,arata-i ca o placi.Invit-o la o prajitura sau la o plimbare prin parc(stiu ca nu-i chiar o vreme perfecta, dar frunzele colorate si un cer putin mai,, argintiu'' sunt chiar romantice love struck). Daca si ea te place iti va da semnale:te va privi si ea, iti va zambi si va cauta sa fie mereu in preajma ta.De acolo nu mai e nevoie sa iti spun ce sa faci, lucrurile vor merge de la sine.Deci incepe prin ai fi prieten, fiindca de la prietenie se poate ajunge la o relatie frumoasa love struck.
Si stai linistit, nu e foarte dificil sa cuceresti o fata de calitate; daca esti amuzant, dragut si arati normal(nimeni nu vrea un tip superb cu fite si impresii), ii zambesti si esti mereu acolo daca are nevoie de tine va fi topita, iti zic eu ca fatawinking
Bafta multa si sa-mi zici cum ti-a mers! :* :* >