| ilarya a întrebat:

vreau sa ma combin cu un baiat dar nu stiu cum sa fac asta. i am mai cerut odata asta si nu a vrut pentru ca nu ne cunosteam deloc. si acum toate fetele zic ca lui ii place de mine dupa comportamentul lui si dupa cum ma priveste si mi vorbeste. deci, cum sa ma combin cu el ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

Faptul ca tu i-ai cerut din prima sa fie prietenul tau suna cam copilaresc. Sunteti adolescenti iar intrebarea: ''Vrei sa fii prietenul/prietena mea?'' nu mai da rezultatea ca in copilarie. Prin urmare lucrurile odata cu varsta devin mult mai complexe. Faptul ca prietenele tale spun despre el ca ar fi interesat de tine nu garanteaza ca asa si este. Tu trebuie sa te convingi de asta. Observa-i indeaproape gesturile, privirea, si comportamentul in prezenta ta ca sa te convingi daca prietenele tale au sau nu dreptate. Daca raspunsul este da atunci ar trebui sa intreprinzi niste pasi concreti. Lasa-i sa inteleaga ca esti interesata de el. Priveste-l intr-un mod aparte, zambeste-i des si cauta sa vezi cat de multe ai in comun cu el. Daca e un gentleman ar trebui sa faca primul pas prin a-ti da intalnire undeva sau ceva de genul. Daca e prea timid gandeste-te de doua ori inainte de a face tu primul pas. Ar putea sa accepte propunerea ta doar din complezenta sau de ''gura lumii'' fara ca el sa fie interesat de tine. Inainte de a te atasa prea mult de el trebuie sa te convingi ca sentimentele voastre sunt reciproce. Si da, putina indrazneala din partea ta nu strica dar nu exagera. Initiativa in cazul asta ar trebui sa-i apartina odata ce a inteles ca esti interesata de el. Daca nu se intampla nimic probabil ar trebui sa te reorientezi. Mult succes!

2 răspunsuri:
| ριтιкαα a răspuns:

Pur s simplu il intrebi daca te place si daca ati putea fii mai mult decat amici. Sau daca iti este rusine sa-l intrebi pune o prietena sa-l intrebe daca te place si daca zice ca da il intrebi daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni :*

Succes, fundabig grin?

| Bybi a răspuns:

Vorbește deschis cu el, întreabă dacă i s-au schimbat sentimentele pe parcurs sau își dorește să fiți doar prieteni. Dacă nu primești răspunsul așteptat să nu fii dezamăgită și să continui să-i fii aproape. În rest comportă-te la fel, fii în preajma lui cât mai des, ieșiți în oraș, ajută-l la anumite activități, fă-l să aibă nevoie de tine în viața lui.