| Iasmina12345 a întrebat:

Buna,vreau sa ma lamuresc cu niste ganduri din capul meu chiar daca merg la psiholog si urmez tratament.Starile continue de ameteala si cand merg mi se inmoaie picioarele, mereu ma intorc inapoi, simt ca imi fuge pamantul de sub picioare, ma simt mereu ametita, este anxietate. Doctorita mea psihiatrica asa mi-a spus.Va rog mult sa imi raspundeti.

14 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Stai calma iasmina mâine sau chiar și acum mergi la medicul de familie urgent! Și explica simptomele tale pe care le ai și tot ce se întâmpla nu te juca cu sănătatea

Ai grija sa fi fericita

| Iasmina12345 explică (pentru UnDiavol):

Am fost si m-a trimis sa imi fac analizele le-am facut is toate ok m-a trimis la psihiatru si acolo mi-a spus ca am anxietate

| Floridori a răspuns:

Ce te face sa ai dubii in privinta diagnosticului dat de medicul tau psihiatru? Sau nu ai fost la psihiatru si diagnosticul este pus de tine sau de altcineva?
Da, simptomele sunt de anxietate.Dar exista mai multe forme de anxietate.

| Iasmina12345 explică (pentru Floridori):

Am fost merg in fiecare luna dar ma sperie ca sunt foarte intense si ameteala continua si nu pot merge nicuiunde pentru ca simt ca imi fuge pamantul de sub picioare si am picioarele moi nu stiu ce sa fac

evenso
| evenso a răspuns:

Inainte ar fi bine sa te consulta un pediatru daca esti copil sau medic generalist. Pari stari de lipotimie.

| Iasmina12345 explică (pentru evenso):

Am 19 ani

| Floridori a răspuns (pentru Iasmina12345):

In cazul acesta, spune-i asta medicului tau psihiatru.Acesta va lua masuri in cazul in care sunt necesare si iti va indica ce sa faci si ce tratament sa iei in continuare.Numai bine!

| UnDiavol a răspuns (pentru Iasmina12345):

Îmi pare și sincer rău sa stii cu Adevărată iasmina eu doar ți-am oferit o soluție iasmia nu sunt medic nu știu nimic de medicina de asta ți-am zis sa mergi la medicul de familie sper sate faci cu Adevărată bine sa nu mai ai nimic eu nu am avut in viața mea Axientitate nu ma implic in probleme medicale pentru ca nu știu nimic când vine vorba de medicina dap și eu tot un pacient sunt dacă pățesc ceva happy

ai grija de tine sa fi fericita

evenso
| evenso a răspuns (pentru Iasmina12345):

Atunci du-te la medicul de familie, poate nu ar strica o analiza de sange.

| Louissa a răspuns:

Eu îți recomand și te rog din tot sufletul sa îți faci un tomograf... Mama mea tot așa era amețită mereu, si-a făcut tomograf și a văzut care este cauza și s-a rezolvat problema.

| Iasmina12345 explică (pentru evenso):

Am facut analizele de sange

| Iasmina12345 explică (pentru Louissa):

Ar putea fi ceva grav? Eu is speriata de tumori si mi-e frica sa nu fie aceste simptome

evenso
| evenso a răspuns (pentru Iasmina12345):

Si care a fost concluzia? Totul este in valori normale?

| Louissa a răspuns (pentru Iasmina12345):

Orice ar fi, fie vorba de o tumoare ( doamne ferește ) sau orice altceva, este cel mai bine sa mergi de acum cât este devreme. Doar cere sa ți se facă un tomograf. Nu ai de ce sa fii speriata atâta timp cât nu ai simptome grave ( mama mea amețea extrem de tare, trebuia sa se tina de ceva și avea și vărsături ) și tot a scăpat. Acum este bine happy orice boala / problema de sănătate se rezolva in 99% din cazuri dacă este descoperită din timp. Fa-ți curaj și du-te happy