| Dianaaaaa2100000 a întrebat:

Vreau sa ma mut de la scoala si nu stiu daca ar fi ok...trec in clasa a 8-a...la mine la scoala am absente si nu prea mai vreau sa stau in acea clasa. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si speri ca, daca te vei muta, vei ramane "curata"? adica absentele dipar ca prin minune?
Nu nu..situatia ta va fi predata la institutia cere te vei muta.
Si fiica mea, cand am transferat-o la alta scoala ( pentru ca ne-am mutat in alt oras) a primit toata situatia, inclusiv abestele/invoirile etc.
Vorbeste cu ai tai parinti si vezi ce cale de mijloc gasiti.
O zi buna happy

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Daca vrei sa te muti pentru ca lipsesti ca nu iti place acea admosfera din clasa sau din scoala si crezi ca un alt mediu te-ar face sa vrei sa stai mai mult timp la scoala, atunci da, e un lucru bun sa te muti. Eu, ca de exemplu, chiuleam de la orele de mate, ca nu imi placea profesorul, asta in clasa a 9-a si a 10-a, apoi mi-am dat seama ca trebuie sa-l las in pace si sa invat, ca din cauza lui, nu o sa fac ce-mi doresc in viata. Acum sunt contabila - culmea, deci, cu putin efort, se poate.