| Dobre_Danut_1978 a întrebat:

Sunt clasa a VII-a. Se trec absente in sapt altfel?

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Teoretic se trec absentele din Saptamana Altfel. Practic depinde de profesorul cu care aveti activitati.

| cfrtobias a răspuns:

Eu zic ca da, s-a facut deageaba sa lipsiti?

| Dobre_Danut_1978 explică (pentru cfrtobias):

Sunt racit. Daca se trece aduc scutire

| Daughter a răspuns (pentru cfrtobias):

Eee, de parca tu nu trageai chiulul cand erai elev.

| cfrtobias a răspuns (pentru Daughter):

Nu prea! doar in clasa a 12-13

| Daughter a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu prea, deci da, ai chiulit! Daca ai prins saptamana altfel ai stii ca ii cheama degeaba la scoala si au activitati, de cele mai multe ori, neinteresante. Nu-si pierde materia din care va da la evaluarea nationala, asa ca... ce e asa mare branza? big grin

| cfrtobias a răspuns (pentru Daughter):

Pai nu prea odata o ora poate pe saptamana atatawinking sau mai rar, si oricum nu o facut saptamana altfel deageaba, de ar fi si scoala deageaba n-ar mai trebui sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va pune sa va semnati intr-un "tabel" ( dar asta poate sa faca si diriginta/dirigintele) si de obicei nu faceti nimic sau mai stati 1-2 ore, atat. Daca semnezi tabelul ala nu trebuie sa te mai duci si in celelalte zile fiindca ai "aratat" ca ai participat. dar asta depinde de scoala si de diriginte/diriginta desigur dar poti sa il/o suni si sa ii spui ca nu poti sa mergi. Sanatate!