| Alina5432 a întrebat:

Vreau să știu tot despre apendicita...Cum îți face operația, daca te dezbracă sau nu. daca o sa te simti bine după..Deci totul.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi si sa-ti elimini rusinea, cate piei goale au vazut medicii in viata lor, de-a ta nu le va pasa prea mult laughing. Normal ca vei fi dezbracata si anesteziata, depinde cum ai decis sa fie totala sau numai locala. Taietura o vei avea la abdomen, aproape de incheietura piciorului drept. Nu vei simti nimic, numai ca dupa operatie nu trebuie sa faci efort si sa consumi foarte multe lichide.

Stai linistita si vei vedea ca totul va merge ca pe roate!

Sanatate multa!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar m-a amuzat teribil intrebarea ta!
Da, din pacate te dezbraca de tot, pentru ca trebuie sa te taie pe burtica.
Nu te va durea si nu vei simtii nimic pentru ca vei fii adormita.
Categoric te vei simtii foarte bine dupa ce scapi de apendicita, pentru ca scapi de infectia din burtica si de durerea locala.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,te dezbraca.
O sa iti faca anestezie, nu o sa simti absolut nimic.
Am facut cand eram mic, nu am simtit nimic, nici dupa nu sunt dureri, sau daca sunt, sunt foarte mici, daca erau mari sau ma deranjau imi aminteam sigur.