| 1111andreea a întrebat:

Vreau sa va cer o parere. Sunt impreuna cu un baiat de aproape un an, intre timp am devenit si colegi de clasa... Asta nu prea conteaza. Ultima data cand am iesit l-am auzit spunand "hai putin mai incolo. Chiar langa casa asta vrei sa ne facem poza?" si chiar mai inainte spunea ceva legat de casa prietenului sau, intamplator. Noi nu ne-am vizitat niciodata. In acele momente ma simt foarte rau, suparata... El se crede foarte important, are o situatie materiala mai buna decat a mea, pot sa spun, dar asta nu a contat niciodata. Are o casa mare, frumoasa... Noi locuim in casa bunicilor... Nu pot sa spun ca nu arata bine, insa nu e nici pe aproape la fel ca a lui... M-ar deranja daca ar spune aceleasi lucruri. Noi ne intelegem foarte bine... Nu vreau sa ma judecati, am fost sincera... Vreai doar o parere sad

7 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Ce varsta aveti?

| 1111andreea explică (pentru Astaeparereamea):

Nu vreau sa crezi ca sunt genul de fata care aduce baietii acasa imediat si chestii de astea. Mi-am pus doar o intrebare dupa ce am auzit ce a spus el happy

| Astaeparereamea a răspuns (pentru 1111andreea):

Nu cred nimic si nu am dreptul de a judeca pe cineva, la 16 ani este prea devreme sa-ti dai seama de adevarata fata a lumii, de pe acum incepi sa vezi lumea cu alti ochi. Daca situatia materiala nu a contat ce anume te ingrijoreaza, faptul ca se simte important? Te rog sa-l intrebi ce crede el ca e mai important in viata, sa ai prieteni si sa fi apreciat de acestia pentru caracterul pe care il ai sau pentru situatia materiala de care dispui?

| Th3Striker a răspuns:

Incearca si ai sa vezi. Daca tine la tine atunci ai sanse sa il "educi" si sa ii schimbi viziunea asta materialista de, scuza-ma, copil tembel si rasfatat. Si eu am o situatie materiala buna(peste toti prietenii mei, de departe) si iti promit ca nu m-am laudat o singura data. Ce merit am eu ca am parinti muncitori? Ce merit am eu ca m-am nascut la niste oameni incredibili? Nici unul. Ma laud cu ei, ca oameni, dar nu ma laud cu starea materiala, pentru ca din nou, nu am absolut nici cel mai mic merit. Asa ca incearca sa il faci sa vada chestia asta

| LovelyA17 a răspuns:

De ce ar conta banii sau cum arată casa ta? Dacă el chiar te place și ține la tine crezi că va fi dezgustat de acest fapt? Și dacă te-ar părăsi din această cauză, înseamnă că nu te merită. Serios acum, cărui nesimțit i-ar păsa? Doar pentru că situația lui e mult mai bună, nu cred că e necesar să se considere așa special, important.

| Iluță1969 a răspuns:

In scurt timp te va părăsi. El cauta doar sa treaca prin mai multe paturi.Dau scris.
Pe vremuri erau niste concursuri intre baieti.
Ii ziceau abecedarul.Si trebuia sa faci sex cu fete ținand cont de initiala numelui.
Asta era intrecerea iar fetele ramaneau cu buza umflată alergand dupa cei cu aituatie mai bună dar la urma realizau ca au fost mințite