| Etro a întrebat:

Vreau să va explic o problema cu un baiat de 18 ani. Si vreau o parere deoarece m-am băgat într-o belea. Acum vreo 2 luni aproape a venit un băiat la verișorul meu. El stătea mereu în casă și când ieșea își dădea parul pe față ceea ce mă împiedica să îi vad fața. Dupa ce el a plecat neștiind cine e, am găsit un cont pe Facebook cu un băiat blond. Din cauza ca am vazut ca e de la liceul din oraș m-am gândit să-i scriu și sa îl întreb chestii de pe la liceu. Dar nu de pe contul meu real. Am vorbit o perioada până când a spus ca nu mai vorbim dacă nu îi scriu de pe contul meu. Am mai făcut vreo 2 conturi dar a zis ca îmi dă raport dacă mai fac conturi false. De aceea m-am gândit sa ii dau mesaj de pe contul mătușii mele și sa ii spun ca a fost doar panarama si eu de fapt nu îl știam. Faza proastă e că îmi place de el... Ieri i-am dat mesaj de pe contul meu spunându-i ce s-a întâmplat și sa nu aiba ceva cu mine deoarece nu aveam nimic cu el. Atunci cand am făcut conturile alea mama a văzut din întâmplare și mi-a spus că acela este de fapt băiatul acela ce a stat lângă mine. Mi-a pus o întrebare ciudata și anume,, ești la Dragoș zici?,,? (așa se cheamă liceul la care am intrat și e și el acolo in al 3 lea an de liceu. Ce părere aveți? Oare îmi va face ceva? Mi-e cam frică. Dar a început să îmi placa de el și simt ceva înăuntrul meu ce nu îmi da liniște. Mereu îmi stă gândul la el...

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E penibil asta cu conturile false, dă impresia că n-ai încredere în tine. IAr dacă nu l-ai jignit nu văd de ce „ți-ar face ceva"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar putea să îți facă ceva.

| teo2000teo a răspuns:

Dupa intrebarea ta, e clar ca nu ai mai mult de 13/14 ani. Ai spus ca el are 18 ani. Lasati băieții adulți și concentrati-va pe cei de varsta voastra/ pe prieteni/ pe scoala, pe orice altceva. Serios, sunt atâtea lucruri la viata asta, și voi va pierdeti vremea cu băiețași care la 18 ani nu au alte treburi decât sa vorbească cu minore.

| Etro explică (pentru teo2000teo):

Nu am mai puțin de 15, am 16