| Aghireirs a întrebat:

Bună,vreau sa va intreb pana la ce vârsta ați crescut? Sau dacă ați făcut ceva exerciții pentru creșterea in înălțime.
Îmi este frica ca nu mai cresc, am 15 ani și 1, 51-1, 52... iar părinții mei nu sunt înalți mama are 1, 58 iar tati 1, 72. Ce pot sa fac sa mai cresc?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cred ca pana pe la 20-21 am crescut, sau poate chiar pana pe la 18-19, adica nu am sesizat. Cert e ca atunci cand am intrat la liceu eram printre cei mai scunzi din clasa, iar la final cand am terminat eram cam al 3-lea la inaltime, am avut o crestere in inaltime accelerata si spectaculoasa, am ajuns doar la 1, 83 din pacate, atat mi-au fost genele, dar tot e bine pentru generatia mea care mi se pare una pitica fata de ce giganti vin acum.

Nu exista exercitii pentru asa ceva, totul e genetic, daca e asa faceam toti ca sa avem 2 metri, e bine sa fii proportional adaptat la inaltimea ta, daca esti foarte inalt si slab arati ca dracu, daca esti pitic si indesat iar arati ca dracu, trebuie un echilibru. Ai abia 15 ani, pana pe la 20-21 cresti, poti sa ajungi cu putin noroc pe la un 1, 75 cred, e perioada ''paianjen'' cand te lungesti cel mai mult, e apogeul. Si parintii mei sunt destul de mici de inaltime si i-am depasit fara probleme, sunt cu cm buni mai mai inalt decat tata, decat mama cu 1 cap si ceva.

| Aghireirs explică (pentru Drimmero):

Eu nu vreau sa cresc mult, pana la 1, 60...Eu de-aia mă stresez mai mult ca as vrea sa dau la poliție...și sa am putina înălțime

14 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu există exerciții de creștere în înălțime, singura metodă de a crește 1-2 cm e de a face exerciții pentru a-ți îndrepta postura corpului, asta în cazul în care nu ai una corectă. Înălțimea e moștenire genetică și poate 20% din ea, maxim, e influențată de somn, alimentație, adică de stilul tău de viață. Sigur ai un coleg sau o colegă înaltă în clasă. Au crescut dintr-o dată? Nu, majoritatea au fost vizibil mai mari decât restul colegilor de când erau mici. Foarte slabe șansele să mai crești, dar nu e nicio tragedie să ai 1, 50 dacă ești fată. Mignonele sunt drăguțe.

| siriusblack98 a răspuns:

" exerciții pentru creșterea in înălțime " rolling on the floor Creșterea în înâlțime este genetică.

| Aghireirs explică (pentru siriusblack98):

Dacă atâta te duce capul, ii clarrolling on the floor)

| siriusblack98 a răspuns (pentru Aghireirs):

Pe tine nu știu cât te duce capul amice. Câți ani de sport ai în spate? Câte sute de persoane ai antrenat? Ce rezultate te recomandă? Ce rezultate au persoanele pe care le-ai antrenat? Îmi spui tu care habar n-ai, mie după 11 ani de sport cum stă treaba. Mergi la somn puștiule, poate așa mai crești în înălțime.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Pe mine mă tentează să încep să le recomand să țopăie de 1000 de ori în fiecare zi pe vârfuri sau ceva de genul care să pară credibil în creierașul lor micuț. Că dacă le zici adevărul oricum nu le convine așa că măcar m-aș amuza știind că undeva în lumea asta există un prost care se antrenează să devină cangur sperând să câștige niște centimetri în plus big grin

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Asta-i generația mafia orez cu lapte și abi talent. Aceeași tipologie de oameni care trăiesc cu impresia că jucătorii de baschet profesioniști sunt înalți doar pentru că joacă baschet. Sau că dacă stai agățat de o bară, te faci mai înalt. Deși dacă ar fi să ne luăm după logica lor, ar trebui să ți se lungească doar mâinile și să arăți ca un urangutan. N-ai cui să explici unele chestii pentru că pur și simplu nu-i ajută procesorul.

| Aghireirs explică (pentru siriusblack98):

Hai ca te cred.Îmi spui tu mie ca ai 11 ani de sport și vii și stai pe TPU? îmi dau seama câți ani de sport ai

| Aghireirs explică (pentru AnastasiaK):

Și dacă as sari de 1000 de ori pe vârfuri, care ar fi problema ta?
Orice mișcare este binevenita corpuluihee hee))

| siriusblack98 a răspuns (pentru Aghireirs):

E problema ta ce crezi puștiule, eu nu am nimic de dovedit nimănui și nici de dat explicații.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Aghireirs):

Hai că ai înțeles tot laughing Dovadă că te duce mult capul. Păi TOCMAI te încurajam să faci asta ca să râdem (și mai mult) de tine tongue

"Orice mișcare este binevenita corpului" n-ai idee cât greșești rolling on the floor

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

"Orice mișcare este binevenita corpului" prost eu că nu i-am recomandat mișcarea în bazinul cu rechini sau mișcarea picaj cu (,) capul în jos pe stânci.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

rolling on the floor rolling on the floor

Mă gândisem și eu la câteva variante de mișcări (în zona sportului meu, că doar acolo îmi stă gândul), dar dacă ziceam se interpreta greșit și/sau violent așa că mă bucur că ai venit tu cu exemple mai bune laughing

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Mă bucur că măcar tu îmi apreciezi exemplele și intențiile mele bune și inofensive. Că adminei i-a plăcut atât de mult încât nici măcar o poză de profil nu mi-o aprobă de vreo 4 zile sad