| PaulaMz a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat foarte dragut din Spania care venise in Romania. era cel mai bun prieten al iubitului meu. si apoi am inceput sa tin la el ca la un frate. si el la mine ca la o sora, pana cand eu m-am despartit de cel mai bun prieten al sau, apoi dupa o perioada de timp am inceput sa tinem unul la altul mai mult decat ca la niste frati. Si am hotarat sa fim impreuna. avem 2 luni de relatie si ne iubim enorm. dar in aceasta vara el trebuie sa plece iar in Spania si nu stie daca se mai intoarce. Am vorbit cu parintii lui si ne-au zis ca le pare foarte rau pentru noi... dar nu poate ramane in tara finca este minor... ce sa fac? il iubesc foarte nult si nu vreau sa-l pierd. oare va rezista o relatie la distanta?

Va rog dati-mi un sfat.

2 răspunsuri:
| MetalheadSatan666 a răspuns:

Depinde decat de voi, trebuie sa aveti incredere unul in altul ca veti putea continua si ca nu va interveni nimic.

| Georgy98 a răspuns:

Nu, relatiile la distanta nu merg, din cauza neincrederii.Af fi trebuit sa fi constienta ca el o sa plece iar in Spania.Nu fi trista, mai exista baieti destui si nu cred ca in 2 luni poti iubi pe cineva.