| cristiana101 a întrebat:

Buna`:* vreau si au statusuri >multeebig grin

4 răspunsuri:
| baby_4569 a răspuns:

Din nou, incerc sa descifrez ce rost mai are sa vorbesc
Daca imi confunzi vocea cu vantul...
Din nou, ma tot plimb pentru a`mi gasi drumul,
Pentru ca dragostea este un loc pe care destinul
L`a ascuns de mine din pura placere.

Unele lacrimi care cad nu se mai usucă-n veci,
Nu contează unde mergi...
Îţi aduc aminte tot ce-a fost mai frumos cândva,
Rămân mereu în viaţa ta...

norocul se citeste in palma
gandurile se citesc in ochi
sentimentele se citesc in reflexiile unei simple priviri
viata se citeste pe chipul unui copil
fericirea intr-un zambet.

"Not at My Desk. at Your Desk"
"Doua lucruri sunt omniprezente pe Pamant: hidrogenul si prostii!"
"Daca te simti bine, nu fi ingrijorat, va trece!"

Stai langa mine si priveste-ma. Dormi langa mine si viseaza-ma.Canta cu mine si asculta-ma.Plangi pentru mine si salveaza-ma.Stinge lumina si aprinde-ma.Rupe din tine, intregeste-ma. Iarta-mi visarea si trezeste-ma :X:X:X

parfumul meu pe bluza taa
stilul meu in mintea taa
vei cauta privirea meaa
in orice "ea" din viata taa

Ea e criminala :X cu totii o stiti! lasa figurantii coplesiti, de emotii obositi! Ea e cea mai indicata dintre fetele cuminti :X.

Un trandafir intr-o gradina, o clipa mi-a atras privirea…Statea stingher uitat de lumea si-am vrut sa`ntreb ce`i fericirea. M`am aplecat insa spre el…plangea cu lacrimi mari de floare si-am inteles fara sa`ntreb ca FERICIREA`i trecatoare …

Si nu o sa ma mai daruiesc nimanui cum am facut-o cu tine/Nici nu recunosti modul in care m-ai lovit, nu-i asa?/Va fi nevoie de un miracol sa ma aduci inapoi si este doar vina ta "~

"Tu ai ridicat riscu`. eu am ridicat discu`! Cantecul s`a oprit. Ssshhtt! inchide`ti pliscul

Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy!

As vrea sa fiu picatura ce umple paharul
As vrea sa fiu refrenul ce il fredonezi cand razi
Si sa fiu culoarea ochilor tai cei blanzi

| evelynne a răspuns:

Mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale...
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Citeste acest status de despartire pentru ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit, iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit …

Mai bine ros de lanturi … decat de remuscari...

Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!

Sunt echilibrul irezistibil intre dulce si amar…

Copilul din mine te adora…

Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti

daca nu ne-am nascut printzese.ne-am facut perverse`.

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Aseara am dormit cu tricoul tau langa mine,Am inchis ochii si puteam sa jur ca e pe tine

Ma ajuti sa trec peste mOmenteLe greLe. esti ceL mai frumOs refren dintre tOate pieseLe mele! love struck

Acum pot să ascund fiecare lacrimă ce-mi cade pentru că am crescut,cică acum sunt mare,iar câteodată nu-mi permit să arăt cât de mult mă doare.

E doar un vis frumos care se tot repeta,si doar in visul meu gasesc lumea perfecta

Invatsa`ma sa nu mai gresesc , invatsa`ma cum sa vorbesc ! Fa`ma tu sa mint , fa`ma sa spun ce simt , fa`ma sa nu ma prind , fa`ma tu mai buna`n timp

Nu merita sa plangem, sa ne distrugem dintr`o greseala.la varsta adolescentei orice pas gresit face parte din viata normala

Ce iti ofera o zdreantza,un amic sau vre'unu,n-ai putere,strangi din dintzi si ca prostu dai cu pumnu

Acum ecoul tau iti spune asa: "Chiar daca`ai puterea s`ascunzi, tzi`este inca dor de ea!

As fi vrut pe cineva care sa`mi spuna "va fi bine"... doua sfaturi sa`mi dea atunci cand nu ma tzine... si in brate sa ma ia cand inima spune "in fine"

Mi'e destul cat am am avut rabdare nu te las sa'mi calci viata'n picioare,m'ai pierdut tot pe greseala ta,nu regret ca n'am ce regreta

In fiecare zi care doar teoretic O traiesti`,E greu sa iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti

Stiuu ca te-a durut cand m`ai vazut cu altul, te-am ign0rat cand te-am vazut E0 stiuu ca t` d0are, dar nu uita, asa ai facut sh tuu cand ai f0st cu ea

Chiar dacă el n-o să'ţi mai spună "Noapte Bună" Sau pe stradă "Bună" Ai prietene care te sună. Ca să'ţi spuna "Fată, eşti de 1000 de ori mai bună decât aia pe care o sună!happy

Ce aveam de mult avem şi acum, dar mai intens: o prietenie strânsă şi`un suflet imens. Oricând putem spune că ne ştim dintotdeauna, în momentele grele ne-am întins una alteia mâna

N`am zis ca nuu t` aud, am zis d0ar ca nuu t` askult, tuu m` vb`esti d0ar d` rauu N`am timp d` sufletul tauu, am 0 treaba imp0rtanta, s` devin mai figuranta

Vreau sa stii ca mi se rupe , de ce faci , de ce zici , de ce vrei . Ma intelegi? Sau iti spun altfel?

Barfa e reclama fara Plata , Deci barfeste Fata , Oricum eu voi fii mai castigata

Stiu ca a trecut nu va mai fi ca la inceput, nu credeam ca-mi va fi greu, am fost noi, acum sunt eu

sunt FEMEIE FARA SUFLET ... EU las OMU fara ZAMBET

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta Vei cauta privirea mea in fiekre EA din viata ta

Nu sunt perfecta,nici nu vreau nici nu pot,prea multe complicatii care n`au nici un rost,m-am saturat de scarbe care doar mint frumos,si daca nu-ntelegi inseamna ca esti un prost

Acum ma`ntrebi cum o duc,ce`am mai facut,Inainte nu`mi ziceai nici makar "salut" Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi, Iti spun numai 4 litere:MARS!

Vrei sa ma schimb!? Schimba`te tu primu`Tu esti doar personaju`, Iar Eu Fac Filmul

daca vreodata iti vine sa plangi,suna-ma,nu promit ca te fac sa razi dar pot plange cu tine,dar daca nu raspund,vino l mine ca s-ar putea sa am nevoie d tine

Nu fi trist ca m'ai pierdut fi fericit ca m'ai cunoscut laughing Daca vreau Te pOt avea! DEpiNde de DecIzia Mea

Stiu ca ma vrei Stii ca te vreau Si tot ce`mi ceri eu am sa`ti dau Sufletul meu inima mea Indiferent cat m`ar costa

Si` pOtzi sa tzipi ca nu te aud` Si` pOtzi sa plangi ca nu te vad` Si` pOtzi sa pleci ca nu te caut` Si` pOtzi sa mOri ca de tine nu mai imi pasa

Spune STOP cand te streseaza explica-i ca exagereaza :NU INTELEGE? ABEREAZA spune-i PAA si se calmeaza

M`ai lasat pe mine pentru ea :O N`am sa te iert in viata mea!

M`ai vazut pe strada,eram atat de schimbata, exact cum ai zis ca n`o sa fiu niciodata

Dar nu regret nimic din ce am facut Pana acum Si fiecare avem alt drum acum. Poate ca intr-o zi va fï comun, Dar nu acum

Acum te doare cand iti zic ca nu`mi mai pasa. Si iti zic mereu "Nu mai conteaza, lasa!"

PenTru Unu Sunt PeRmIsa PenTru ReStu InTerzIsSa,Ce e al meu E pus deoparte Sa va fie Clar la toate

Odată erai pe primul loc. O vezi? Nu e tristă chiar deloc. Zâmbeşte suav şi are privirea de foc. Încă ţi la ea, şti bine. Dar ea nu vrea să mai ştie de tine

Vezi uh scumpo`o fii stat sh cu tine ,stiu stiu ca a ars`o si cu altele dar el are o fatha,si pentru el doar eu sunt importanta

Am invatat sa fiu puternica,sa nu imi ratacesc niciodata calea,sa tin mereu capul sus,sa stiu sa cad,dar intotdeauna sa ma si ridic

Ai spus cå pleci în 10 minute ,eu ti-am spus ironic : DU-TE ! Sper cå ai fost destul de destept så întelegi cå dacå alegi så pleci nimeni nu te mai asteaptå înapoi

Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara,am gresit si-am iertat si n`ar fi prima oara,am invatat sa mint sa m`ascund dupa cuvinte,am invatat sa tac si sa fiu mereu cuminte

Orice minut e un nou inceput viata merge inainte indiferent de ce mi-ai facut

Destul! Am adunat prea multa ura! Pe ai mei o sa-i iau mereu in brate si pe restu'n p**a!

Am învãtat sã lupt,sã cred, si sã n-am teamã.Am învãtat sã fiu puternicã oricând.Chiar si atunci când altii m-au doborât la pãmânt

Nu ceda cand sti ca inca mai poti ! Ca tine sunt putine, dar ca el sunt toti

Pe mine ma iubeshte. De voi se foloseshte batting eyelashes.Degeaba vetzi avea ce'a trequt prin mana mea

Va veni timpul cand o sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe daR tzie o sa'tzi paRa rau

si-mi pare rau mereu ca vb cu atata cinism,iarta-ma ca dau dovada de atata romantism,daca vrei voi fi a ta pan' la pragul disperarii,jur ca o sa fiu aici pan' la capatul rabdarii

Poate cand dorul d tine o sa ma apese o sa te caut, dar pana atunci pleaca, am alte interese

te aud cum plangi si te'ntzeleg, m'am simtzit ca tine d o mie de ori, si de fiecare data cand incerc sa o las balta si sa uit de tot, ma intorc

Totul e perfect urmatoarea lege o astept direc,iti spun sa intelegi mesaju.Eu nu sunt mama ta sa`mi cenzurez in fata ta limbajul

In suflet cu MINE De mana cu ea, Ai curaj sa`mi spui ca nu`ti plange inima? Nai Cum Sa mA uiti Asa Usor,Drag0stea Pt mN nu E De DecOR

Ma Intrebi` De Unde A Aparut` Atata` Ura In Ochii` Mei`E vina Ta`! Tuh` Mai FaQuth` Sa Te PriVeSk` Asha` Qu` Ei

O intrebi ink` 0data: " Ce s`a intamplat cu tnee`?" iar ea raspunde cam ir0nik: " Mai ai vre0 treaba tuu` cu mnee`?

ZamBetu`i FalS Ca De ObiCei! Na`i Curaj Sa Te Uiti In Ochii Ei ! Te PierZi Usor Cand VorbeSti DeSpre Acea Fata ! Care Era Preferata Ta Odata!

Inca o data, Iar si Din nou Te fac High cand tu te simti Low

Sa Taci Cand Vorbesc eu ! Nu` mi Place Sa Mintzi Cand Mint Shi eu ! Nu`mi Spune PA! E Replica Mea!

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candava erai totul

Ce-Mi pLaCe CaNd AlTeLe Ma ImItA! aDoR sA mI sE fAcA rEcLaMa GrAtUiTa

Unii nu ma inghit deloc si cand ma inghit nu ma digera dar cand am nevoie de sclavi, ghici ? tot ei se ofera

Toate trec, asa se spune, Dar nimic nu trece fara sa lase urme, pe bune Fa bine, alege`ti din timp drumul, Timpul se scurge printre degete, strange pumnul

ORICARE VA FI EA IN VIata TA ! NU VA PURTA AMPRENTA MEA winking

As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele

A trait o viata-ntrega Cu baietii-n cartier N-ai sa-l schimbi niciodata Insa tu ramaï la fel

Nici sticlele de alcool, nici prafurile, nici alte femei! Nu te vor face sa uiti tot ce-a fost intre ochii tai si ochii mei

Tu stai ca altele sa uitzi de mine , iar eu i`mi bat joc de alzthi sa`mi amintesc de tine!

Te uiti ca fraieru in trecut si iti dai seama ce ai pierdut Cand ma vezi zambind frumos,iti dai seama ca esti prost! Nu ai stiut sa ma ti langa tine!Ce sa spun...Foarte bine!

M-ai vandut cand ai avut ocazia! Eu nu te vand! Te dau degeaba!

Imi place sa tin aproape doar persoanele care merita! De restul ma folosesc!

Vorbele nu au valoare,stiu ca indiferenta doare,nu te ascult,pentru ca nu am nevoie de povesti,asa ca iti intorc spatele,si te las sa vorbesti

M-am saturat sa am inima franta; de azi inainte,voi face lucrurile cum le fac baietii: amagesc si parasesc!

Iubeste-o !Nu-mi pasa! pastreaz-o de tot! Iar pe Mine,priveste-ma si LINGE-TE PE BOT

daca eu sunt subiect de barfa tu ejti o tarfa ! tu impotriva mea, eu mereu deasupra ta !

NOi dOi ne intelegem asa de bineee`Deoarece iubim acelashi lucrusmug Adiq pe minee

Toate trec, asa se spune, Dar nimic nu trece fara sa lase urme, pe bune Fa bine, alege`ti din timp drumul, Timpul se scurge printre degete, strange pumnul

Incerc sa-mi aScund calvaRu numit DepreSie si ZambeSc falS pentRu buna impResie

Numai mama stie dc sunt asa fitzoasa :X Ea ma-nvatat Ea ma dezvata :X

Lacrimi care te ard atat de tare stinge`le zambind, lantul care te strange mult prea tare poti sa il rupi zambind! in fiecare zi

Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi barbati , asa cum e firesc, se concentreaza asupra unuia pana il extermina. Acestea se numesc "fidele"

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul

Esti diferita de toate si meriti sa te laud.M`ai ajutat cand mi-a fost greu de aceea meriti sa te aplaud

Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador pentru.ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor

Pentru unu sunt permisa Pentru restu interzisa

estiMereu Pe Langa Shi cred Ka N`are Rost Sa Te Mai Ashtept Te Maturizezi Prea Greu! stii? Eu Nu Sunt Ma-ta Sa Te Iert Mereu

toty ma criticati, si ma vorbiti dar va uitati LA mine de parca mi-ati fi FANI !

Nu stiu ce respecti tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce in momente grele isi dau refresh la caracter

Scumpule! ai grija de tarfa ta! K o sa te doara inima ! cand o sa te uiti la poza mea!

Iñiмα Tα ε Iñiмα мεα

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac

Veii` cauta privirea mea in fiecare *EA* din viata ta

N`am sa`ti spun -mai stai,chiar daca tu inca sperai.Chiar de nu mai sunt cu tine stiu ca nu ma poti uita,ia` ziua de ieri ca amintire sa ma poti simtii si maine

StOp ! Inchei aiCi pentru ca dOAre ! sad Dak ar fi sa curGa lakrimi` Saa CurGa Aleee Taleewinking Fie rOataa Si patrata tOt Se Mai intOarce O Dataa

Sunt do0ar o perso0ana realista !cuvantul no0i nu mai exista

Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv

Nu.tSi spun ca aLtele "Te rog nu ma uita" eu itSi spun uita-ma de vei putea! viatSa fara mine este mult mai grea