| Aliison a întrebat:

Hei, TPU! Vreau și eu mesaje frumoase de Paște.
Fundă.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Iepurasul
Mesaje si urari de Paste
Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!
Paste fericit!
Mesaje si urari de Paste
Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet Liniste si Pace si Fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi. Hristos a inviat!
Sfintele sarbatori de Pasti!
Mesaje si urari de Paste
Sarbatori fericite incarcate de lumina, seninatate, bucurie si dragoste!
Vine iepurasul?
Mesaje si urari de Paste
Sper sa nu te ocoleasca iepurasul nici anul acesta, desi stiu ca nu ai fost atat de cuminte precum incerci sa pariwinking!
Hristos a inviat!
Mesaje si urari de Paste
Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit... oua!
Gand de Paste
Mesaje si urari de Paste
Lumina Sfintei Invieri sa iti aduca bucurie, iubire si o minune care sa iti schimbe viata in cel mai frumos mod posibil!
Hristos a inviat pentru noi toti!
Mesaje si urari de Paste
Sfanta sarbatoare de Paste este un moment in care dragostea, pacea si seninatatea se unesc in numele Domnului. Hristos a inviat!
Sarbatoarea Invierii
Mesaje si urari de Paste
Invierea Domnului sa fie un moment de pace si iertare pentru toti.
Urare de Paste!
Mesaje si urari de Paste
Urez intotdeauna "Hristos a inviat!" persoanelor frumoase si inteligente. Craciun fericit!
Sfanta sarbatoare a Pastelui
Mesaje si urari de Paste
Bucuria vine din lucruri marunte. Linistea vine din suflet. Lumina vine din inima fiecaruia. Paste Fericit!
Hristos a inviat si pentru tine...
Mesaje si urari de Paste
Fie ca sfanta sarbatoare a Invierii Domnului sa-ti aduca cele 4 taine divine: incredere, lumina, iubire, speranta. Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si numai realizari!
HRISTOS A INVIAT!
Mesaje si urari de Paste
Un iepuras cu boticul alb. A venit la voi in prag. Sa v-aduca oul rosu. Care sa va umple cosul. CIOCNITI? HRISTOS A INVIAT!
Lumina...
Mesaje si urari de Paste
... e atata lumina in jur, pentru fiecare dintre noi. Lasa lumina sa intre in casa sufletului tau si te vei simti cu adevarat implinit...
De Pasti...
Mesaje si urari de Paste
Invierea Domnului sa va aduca armonie in casa si in gand, impacare si regasirea intelepciunii in sanul familiei. Hristos a inviat!

| hideaway a răspuns:

,, Iepuraşul mustăcios, e de Paşte norocos. Nu-ţi lăsa cadou în ghete, are el alte secrete: pască, oul înroşit, cozonacul, mielul fript şi un Paşte Fericit!’’

,, Umblă veste-n tot oraşul cum că vine iepurşul să v-aducă pe-nserat Paşte bun şi Luminat!’’

,, Întrega creştinătate îşi primeneşte în această săptămână a Patimilor trupul şi sufletul pentru a primi în curăţenie Învierea Domnului. Dumnezeu ne-a dăruit un univers de ale cărui minunăţii să ne bucuram pe deplin, ne-a dat viaţă ca să o trăim şi pentru alţii, ne-a dat suflet şi conştiinţă de sine pentru a iubi, pentru a ne bucura, pentru a ne împărtăşi speranţa cu cei asemenea nouă, pentru a sluji lumina şi binele. Vă doresc din inimă cu prilejul acestor Sfinte Sărbători să vă regăsiţi sufletul dumnezeiesc, să găsiţi calea spre fericire şi să păşiţi în lumina binelui. HRISTOS A ÎNVIAT!’’

,, Cu fericitul prilej al sfintelor sărbători, doresc ca bucuria şi pacea adusă lumii de învierea Fiului lui Dumnezeu să se reverse din belşug în viaţa şi în sufletul Domniilor Voastre. Paşte fericit!’’

,, Un Paşte plin de sănătate şi linişte sufletească!’’

,, Hristos a înviat! Domnul să te bucure, să-ţi dea răbdare în încercări, har în lucrare, iubire în suflet!’’

Sursa:
http://www.jurnale.ro/module.php?module=listare_urari_paste&pag=1