| Mariaa a întrebat:

Buna
Vreau si eu cateva statusuri scurte...si dragute. dar care nu se gasesc pe toate siteurile. multumesc :*

2 răspunsuri:
| ZaharAmar a răspuns:

Stiu,am talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ. Funda?

| xoxo16 a răspuns:

Tot ce e mai bun in sufletul meu, se leaga de tine. Nu mai asculta, ce zice lumea despre mine.

O femeie adevarata, trebuie sa fie o doamna pe strada, o gospodina in casa, si o curva in pat.

Sa nu-ti fie frica, frica te omoara.

Stiu ca trebuie sa merg mereu mai departe, indiferent daca este cineva sau nu in spate.

Vrem lucruri diferite, dar totusi aveam atatea in comun.

Am invatat sa suport, viata e grea, dar eu nu suport un tradator, asta e boala mea.

Tie iti plac parasutele, iar eu am rau de inaltime.

M-ati vandut de cate ori ati avut ocazia. Eu nu va vand, eu va dau degeaba.

Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca perfecta.

Celor care nu ma suporta, le doresc o viata lunga, pentru a ma vedea trimfand.

Eu nu am nici o grija, grija mea o au altele.

Vreau sa te fac fericit, chiar daca asta inseamna sa fiu eu trista.

M-au tradat aia, pe care din suflet ii iubeam.

Daca cineva ma va vorbi de rau, eu nu ma voi supara. Albina inteapa mereu cea mai frumoasa floare.

Si cand viata vine, si iti *** cate o palma, ridica-te si spune-i "Lovesti ca o curva!".

Fraiere, nu mai suna, ca-mi descarci bateria.

Supar-o tu fraiere, ca ti-o impaca altul.

Lumea se plange in fata ta, dar rade in spatele tau.

Si parca-mi place sa vad, atunci cand te doare.

Trebuie sa te schimi, dar orgoliul nu te lasa.

Simplitatea ramane cel mai sofisticat lucru.

Stii ce doare cel mai tare? Cand ai pe cineva in minte, dar nu si in brate.

Mai bine pleci, si ne oprim, o sa doara mai putin.

E legal, da' suna periculos.

Atunci cand soarele va rasari, noi inca ne vom iubi, la fel in fiecare zi.

Singurul secret pe care il am fata de tine, e ca indiferent de ce mi-ai face, eu te-as ierta intodeuna.

Orice fata cuminte, viseaza la acel baiat rau, care sa o invete sa iubeasca, acel tip cu atitudinea de baiat de cartier, atat de bun si dulce in interior.

Nu uita niciodata, ca femeia are nevoie sa-i spui cat e de frumoasa, cat iti e de draga, si cat de tare iti lipseste. Pe ea, cuvintele calde o fac si mai frumoasa, iar faptele frumoasa o fac si mai calda. Cu atat de putin, poti face atat de multe, in primul rand pentru tine.

Si m-a imbratisat, m-a strans in bratele lui puternice, si atunci am realizat ca acolo e paradisul.

Vorbesti prostii, taci si pupa-ma.

Intr-o buna yi, te vei rostogoli pe parea cealalta a patului, si vei vedea cum doarme dragostea vietii tale. Abia atunci vei intelege, de ce a trebuit sa lasi celelalte iubiri sa se risipeasca.

Faptele mereu demonstreaza, de ce vorbele nu inseamna nimic.

Ador certurile noastre, care se termina cu "Bine, dar tot eu te iubesc mai mult!".

Cand chiar vrea, o femeie poate sa fie sexy, si cu o bluza pe gat, atat de sexy, incat toti sa intoarca capul dupa ea.

Poti placea multe, dar de iubit numai una.

Sper sa te regasesti in cateva statusuri. Funda? :-)