| pytyqqa a întrebat:

vreau si eu multe statusuri de dragoste,ura,iubire, gelozie.onoare... ceva de genu...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,se gasesc o gramada aici,
http://statusbun.com/
http://statusurimd.blogspot.ro/
Te pup!

| LiimeXdx a răspuns:

Statusuri de iubire:

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Un barbat se indragosteste de ceea ce vede, o femeie se indragosteste de ceea ce aude

Dragostea ta ma cheama la tine!

Statusuri de ura:
Dacă porți ură cuiva înseamnă că-l lași să locuiască gratis la tine în minte!

Trimis de zuzu mic
Zâmbetul e singura armă permisă împotriva celor ce te urăsc.

acum o lună
Trimis de cont sters
E un timp asa urat, golesc trei sticle intr-un minut Ca un detinut, ori scap de aici, ori impusc track-ul pe gat Viata imi da de toate, eu nu pot sa le refuz Respir cu muzica in casti, mizeria din autobuz. TM

acum 2 luni
Trimis de Desiderio
Sunt doar un om iubit, urât, aprobat, dezaprobat, acceptat, respins, înţeles, neînţeles, admirat, judecat sunt doar un simplu om care are nevoie de pace interioară, de echilibru, de locul lui sub soare, de steaua lui pe Cer, de vise un om, care vrea să iubească şi să fie iubit...

acum 4 luni
Trimis de Nana
Zâmbetul e singura armă permisă împotriva celor ce te urăsc.

acum 5 luni
Trimis de zuzu mic
Am vrut să te urăsc, să te urăsc din toată inima mea, din plămânii mei, să te urăsc cu totul, dar n-am fost în stare. iubirea asta tâmpită, ocupă un spaţiu prea mare!

Trimis de Maria
Persoanele care au doar ura in suflet, nu vor simti iubirea niciodata.

acum 5 luni
Trimis de Bianca
Zambete false, priviri pline de ura, cuvinte aruncate-n vant, minciuna, invidie si toate astea fara motiv!

acum 5 luni
Trimis de Edina
Hotaraste-te ca din fiecare situatie urata sa extragi doar partea cea mai buna, si astfel iti vei construi o lume mai frumoasa. Vei atrage mai multi prieteni, caci oamenii sunt atrasi de persoane cu o gandire pozitiva

Statusuri de iubire:
Daca iti ascunzi iubirea nu o sa stii ce e fericirea

acum 26 de zile
Trimis de Deiia
Un " buna dimineata iubire, te iubesc " sau " noapte buna iubire, te iubesc " ma face cea mai fericita.

acum 28 de zile
Trimis de cont sters
Si sunt singur de, atatia ani printre straini Sting lumina si imi zic, au trecut si anii buni A mea vorbeste de iubire, are aspiratii inalte Dar ea nu stie ce simt eu, e la fel ca celelalte, The Mosh

acum o lună
Trimis de Ioana Frm
Pentru totdeauna" înseamnă "până când iubirea va dispărea și va rămâne doar indiferență.

acum o lună
Trimis de Adda
Iubirea nu constă într-o relaţie pe Facebook şi nici înșelatul nu constă într-un like dat la poza cuiva.

acum o lună
Trimis de Diana
Orice iubire terminată e ca o mahmureală groaznică, pe care te juri că n-o s-o mai repeţi

acum o lună
Trimis de Loredana
Iubirea ţine atât cât alegi tu să fii fericit lângă cel de lângă tine;-xx!

acum o lună
Trimis de zuzu mic
Nu sunt un om puternic, dar gasesc mereu forta sa ma ridic atunci cand pic la pamant.Nu am un chip frumos, dar am un suflet bun, iar asta ma face sa fiu frumoasa.Nu am un trup perfect dar am o inima care ofera intotdeauna iubire celor din jur,iar asta conteaza cel mai mult.

acum o lună
Trimis de Andra
De fapt, iubirea e nebunie curată. Se zice că iubirea nici măcar nu există, că ar fi doar o iluzie. Eu zic că-i doar adrenalină crescută la maxim, tremur şi murmur în tot corpul - dar oamenii au preferat să îi spună iubire.

acum o lună
Trimis de Ligy Teo
Nu ți-am cerut să te lupți pentru mine ca în filme sau să mori din iubire ca Romeo și julieta dar frate, puteai măcar să încerci să faci ceva pentru "noi".

Statusuri de gelozie:
Sunteţi cristale false care când le-ating se sparg, Iar gelozie şi invidie e tot ce-aveţi în cap!

acum un an
Trimis de MaRy
Se scrie " gelozie ", dar de cele mai multe ori se citeste " nu vreau sa te pierd "!

acum un an
Trimis de Alinna Lex
Profit de iluzii si cuvinte false gen: "Te iubesc" comportamnet copilaresc,gelozie,certuri asta-i relatie? sigur faci asta sin lipsa de ocupatie!

acum un an
Trimis de Ioana
Profit de iluzii şi cuvinte false gen "te iubesc",comportament copilăresc, gelozie, certuri, asta e relaţie? sigur faci asta din lipsă de ocupaţie

acum un an
Trimis de Jojo
Profit de iluzii şi cuvinte false gen"te iubesc", comportament copilăresc, gelozie, certuri, asta e relaţie? sigur faci asta din lipsă de ocupaţie!

acum un an
Trimis de Laura!
Adaugam la tot un strop de gelozie.Si ne certam prea des, din cea mai mica prostie.

acum un an
Trimis de Criss
Profiti de iluzii si cuvinte false.gen"te iubesc", comportament copilaresc.gelozie,certuri,asta e relatie? sigur faci asta din lipsa de ocupatie.

acum 2 ani
Trimis de Mary
asta e iubirea: incepe cu niste "fluturi" in stomac dupa iti cresc aripi... ajungi sa zbori in inaltul cerului cu pers pe care o iubesti dar vine furtuna ( gelozie, posesivitate, minciuni, infidelitate) si parca deodata te ratacesti ii scapi mana si nu-l mai regasesti si atunci aripile se usuca, cad si odata cu ele cadem.

Statusuri de onoare:
Ai suflet, ai onoare si ai putere. E tot ceea ce te face castigator.

acum un an
Trimis de Kyww
Când e prea multă dragoste, nu-i aduce omului nici onoare, nici valoare.