| cockieeee a întrebat:

Buna vreau si eu niste cauze de poluare a planetei dau vot si F U N D I T A

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poluarea aerului - emisiile de CO2 (dioxid de carbon) si defrisarea padurilor
poluarea apei - accidentele navale soldate cu mari cantitati de petrol devarsate in apele ocenelor si a marilor
poluarea solului - aruncarea necivilizata a gunoaielor si a resturilor menajere
poluarea radioactiva - accidentele nucleare (Cernobal, Fukushima) si detonarea de bombe atomice

2 răspunsuri:
| cockieeee explică:

Raspunsusl tau e bun dany.sad dar...scuze.vreau ceva mai completsad mersi oricum;*

| Dany0014 a răspuns:

Poluarea,distrugerea padurilor si a ecosistemelor si cam atat stiu big grin