| miauu a întrebat:

Buna!
Vreau si eu niste ideei ceva de dulciuri care se fac usor in casa.
in afara de tarta cu visine, gogosi si clatite
big grin

Răspuns Câştigător
| ~p!$iii~ a răspuns:

Chiar astazi am facut un chec, cu 6 oua se bat bine cu o cana de zahar, apoi se pune o cana de faina, si 6 linguriti de ulei sa mai bate bine cu mixerul inca cateva minute, apoi iei o tava o ungi cu ulei, o tapetezi cu faina, torni compozitia si o bagi la cuptor. Apropo, inainte sa bagi la cuptor il aprinzi cu 10 min inainte si il lasi sa se incalzeasca apioi bagi tava si 20 de min nu umbli la el, apoi il intorci, si ink 20-30 de min si gtahappy Daca vrei poti topi si o ciocolata si sa o pui deasupra checului, va fi delicioslove struck Sper ca te'am ajutat sa imi spui daca ti'a iesit:* Succesbig hug Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Flash a răspuns:

Crema de zahar ars tongue gasesti reteta pe net.