| AnY_3096 a întrebat:

bunahappy vreau si eu niste status triste dar sa fie noi happy
dau fundita celor mai frumoase statushappy.

Răspuns Câştigător
| Ada... a răspuns:

Bunăhappy! Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun, dar simt ca totul e degeaba este fara rost si stiu ca ziua asta imi va merge prost.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.sad

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Totul trece... asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am incercat, dar nu te pot uita asa usor... Mor incet, simt cum totul ma doboara. Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara.

Si va plange neincetat, dorindu-si sa fi uitat, leganandu-I durerea o stea, o mangaie cu raza sa! sigh

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. oh go on

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. sad

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange.

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sigh

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai.

A fost ca o poveste, eram copii, eram noi toti, a fost dar nu mai este.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Imi spui ca ai inteles, si acum ti-e dor, dar sa uit cat ai gresit nu imi e usor si cum sa te iert...am sufletul gol.sad

Cuvintele sunt surde, acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu v-or fi momente sa n-am argumente!

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate, si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata! sigh

De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim.

Fericirea nu-i decat un vis, durerea este intotdeauna reala.

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora, pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe cei ce ne iubesc.

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești.

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe.

Ce lasi in urma ta? Un cer de soare plin, o lacrima in priviri si atat de multe amintiri.

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Din 10 prieteni…5 sunt adevarati si la o problema inca 3 fac pasi.sad

Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate-n sertar.

Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea tot ce atinge face lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nici o sansa împotriva ei!

As fi vrut ca durerea sa nu fie adevarata. Inima mea se frange acum, mi-e dor! De ce nu se poate rescrie povestea noastra? N-am stiut cum ar fi trebuit sa ma simt, dar am mers inainte in viata; dar uneori e asa de greu sa lupti!

Amintirea ce ne leaga e doar o poza rupta... Stop cadru! Parca e o piesa de teatru. Rolul tau pe scena a fost sa fii cu altul, sa fiu cu
alta ca asa a vrut soarta. Dar de fiecare data apare alta.straight face

Lacrimi curg usor, de dor, de durere. Imi doresc din nou o mangaiere, sa te simt aproape ca in prima zi, cand eu ti-am cerut cu mine sa fi.

De ce povestea noastra a inceput daca stiai ca sigur se va termina urat?sad

Chiar credeam ca totul o sa fie bine. Ce naiva am fost! M-am lasat dusa de vise.sad

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. sad

Amintirea ta e inca vie, imi fac rau daca ma gandesc la tine Sunt trista, dar macar sunt in picoare Chiar daca mai uitat, stiu ca mai devreme sau mai tarziu Vei intelege...Cat te-am iubit.

Cand visez ca te privesc parcurg stari imaginandu-mi ca traiesc O poveste buna sau rea Urlu dar de fapt eu tac intre dezamagire si speranta azi ma zbat...

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești.

Aveam clipe ce nu vroiam să se termine, acum stau și mă gandesc ce n-a mers bine? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!

6 răspunsuri:
| IepurashRocker a răspuns:

• Stau si plâng. tie nu-ti pasã! Tu m-ai vrut lângã tine doar atunci când eram cu zâmbetul pe buze! oh go on
• Câteodatã îmi doresc sã fi fost un creion alb. asa, nu m-ar fi folosit nimeni niciodatã!
• Toate trec, asa se spune... dar nimic nu trece fãrã sã lase urme!
• E prea târziu, deja am ales. eu am drumul meu! Al tãu e în celãlalt sens!
• You can see through my chest. my heart is no longer beating.
• Obosită, am zâmbit prea mult fals! Pe fata mea, acum, lacrimile-si fac propriul dans.
• Trecutul se ascunde, nu mai vine niciodată. numai amintirea zice că : asa a fost odată! sigh
• De ce oftez?! Fiindcă nu mai pot să tot înaintez!
• E trist cum totul a decurs. dar asta este, timpul s-a scurs.
• Nu vei sti niciodată. cum pe inima mea, din vina ta, s-a asezat o neagră pată!
• And I'm falling without my wings...
• Heaven's gates won't open up for me! With this broken wings I'm falling. and all I need is you, come please, I'm callin' you.
• Si cea mai grea lovitură din sufletul meu. e să mă simt în plus acolo unde, cândva eram totul!
• Ai spus că nu-ti place să mă vezi suferind. asta înseamnă că atunci când mă făceai să sufăr îti închideai ochii?
• I will always remember. it was late afternoon. it lasted forever but it ended so soon. sigh
•. what I gotta do to make u love me? what I gotta do to make you care? what do I say when it*s all over? and sorry seems to be the hardest word :-

| Steffany a răspuns:

Nu e niciuna ca minewinking fii atent/a : "Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor, Mor incet, simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara...":X

| ControlTheMusicLoVeMuSicFeelMusic a răspuns:

Pe strada mea nu mai e soare. Lumea se muta-n alt oras. Ma simt acum fara valoare.
Pe strada mea... nu mai e soare.

Un status in versuri, tristwinking laughing Sper ca-ti plc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii, in ritm de vioara...sa planga, sa urle in bezna murdara...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa te vad cum cazi tipand cu toata gura iar eu de la balcon sa iti fac adio cu mana...any sa stii ca nu trebuie sa pui la suflet tot ce zic baietii pentru ca majoritatea saruta si PLEACA(mi sa intamplthappy )

| ana_8870 a răspuns:

• Trecutul se ascunde, nu mai vine niciodată. numai amintirea zice că : asa a fost odată!