| mazzudance a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri daca se >poatebig grin

Răspuns Câştigător
| ana_6336 a răspuns:

Http://inocent-kid-xd.blogspot.com/ poate`ti place ceva :X

1 răspuns:
| SayMeSayYou a răspuns:

De dragoste pierduta (amintiri):
Acum totul e doar o amintire vie.Scrisa in timp pe foi de hartie.

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam.Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam.Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai.Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai.

Cearta si impacarea erau obiceiuri de zi cu zi.Nu puteam sti, nu trageam concluzii.Prostit de iluzii si cuvinte false gen "Te iubesc". Comportament copilaresc asta a fost un test.

Au ramas amintiri bine pastrate in mintea mea si nu ma deprima.Te port in inima acum cand totul se termina cu o lacrima.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Nu vei stii niciodata ce s-a intamplat de fapt... daca te-am uitat sau doar ma prefac! ღ♥•

fiecare lacrima are povestea ei...

Nu asa se termina toate povestile de iubire? unul pleaca, celalalt ramane.Ramane prinsa in trecut, blocata intr-o iluzie pe care ea o numeste "poveste de iubire"

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.Am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

De regrete:
Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care cad nu se mai opresc!

Am ramas La fel de inocenta. Diferenta e ca acum NU imi mai este frica de APARENTE.nu-mi mai pasa De nimeni!

Se iarta da nu se uita lucrurile care dor.

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

De dor:
Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

As da orice sa fim ca altadata

• N-ai sa intelegi cat imi e de greu, nu esti in locul meu

• Dac-ai fi o clipa-n locul meu

Poate-ai intelege ce simt eu

• Stiu ca tu esti cel mai frumos lucru

Pe care-l vroiam si mi s-a intamplat

• In locul tau, nimeni, sunt singura mereu.

• Un cantec pentru tine

Poate va vorbi in locul meu

• De ce spui cuvinte in care nu crezi?

De ce pentru mine esti tot si nu vezi?

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi.