| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa mai stiu cateva nume de carti pentru ca habar n-am ce sa mai citescbig grin...Nu conteaza ce gen sunt. daca sunt de dragoste sau horror sau SF-niste carti pentru adolescenti daca se poate, pentru ca nici nu stiu de unde sa ma interesezbig grin

4 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Blestemul preotesei de R. L. Stine. e SF-Horror.winking

| camelia1812 a răspuns:

Du-te la bibliotecawinkingacolo gasesti o multime de carti si in plus daca nu-ti place cartea o poti inapoia.sau iti poti cumparabig grin

de ex eu mi-am luat de la biblioteca: regina gafelor:X de meg cabot editura coctail :X a fost bestiala cartea.(pentru adolescenti)

big grin acum citesc "taramuri de departe" si e buna si cartea asta dar e foarte lunga...sunt 2 volume si fiecare are cate 400 paginicrying

| IuLLZ a răspuns:

E foarte bine ca vrei sa citesti. happy. O sa-ti zic doar cartile pe care le'am citit eu big grin ( nu te speria laughing ).:
De veghe in lanul de secara (J.D.Sallinger)-ti'o recomand cu cladura.
Parry Hotter si fata afurisita a magiei. (K. C. Ellis).
Ma dau in vant dupa cumparaturi. (Sophie Kinsella).
Cartile din seriile: Witch, Amurg, Harry Potter(toate).
Singur pe lume(Hector Malot)
Scotidusii liberi (Terry Pratchett)
Recreatia mare(Mircea Santimbreanu)
Cuore, inima de copil love struck (Edmondo de Amicis).
Gavroche et Cosette(Victor Hugo)
Academia printeselor (Shannon Hale)
Academia Vampirilor(Richelle Mead)
Adio amoruri (Joshua Harris)
si...cartile acelea din seria secrete (secretele fetelor, cum sa fi cea mai tare in toate, cum sa ai prieteni, etc)
Sper ca ti'am fost de folos. O zi buna!

| lola_1898 a răspuns:

Cartile lui John Saul sunt foarte...captivante. Horror happy

cartile din colectia Cocktail: Celebutantele, Slam, Zodia indragostitilor, Editie speciala(e scrisa de niste romance big grin) etc.

o viata de rezerva(filmu "My sisters keeper" ii facut dupa ea)