| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu sa-mi fac cont pe stardoll dar nu stiu cum.Ma puteti ajuta?

10 răspunsuri:
| denisa20 a răspuns:

Deci intrii pe stardoll si unde dai sa te "log in" scrie mai jos "not a member" si dai pe "sing up here" si iti creezi omul apoi dai datele cerute de ei.

| nonameih0000 a răspuns:

Intri pe www.stardoll.com si dai la my page ca sa iti creezi o papusa. e super site-ul

| larysuk_2476 a răspuns:

Uite aici sit-ul direct: http://www.stardoll.com/en/signup/medoll.php. E bunicel, da' faza e ca nu te poti machia sau sa cumperi haine misto sau sa faci mai multi bani(coins) daca nu esti star( si apropo costa sa devii :( )
Da' bine e ca sunt si cateva( 26 cred) staruri adevarate pe site. Ex:
Kat Von D, Avril Lavigne si Milly si Becky
Succes; D
xoxo Lary

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E tare joculhappy daca vreti sa ma vedeti vizitati contul insapaimanatat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte usor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur.Scrii pe cautare Google www.stardoll.com,apoi dai mai jos si iti pui un nume, o parola si alegi o papusa care iti place. Dai mai departe si ai contul, apoi iti poti lua haine, accesorii etc

| Protocala a răspuns:

Si eu am cont pe stardoll:ma cheama midi42.Sunt la level : 37-38 cred
scrii in bara GOOGLE: stardoll
dai pe Joacă online jocuri Dressup pentru fete - Stardoll | Română, de unde vei fi directionat spre pagina de logare. pe pagina de intrare vei vedea mai multe papusi (avataruri): selectezi una (baiat/fata), iar jos, chiar in josul paginii vei vedea numele pe care il vei da, parola, anul nasterii tale.

(by Protocala) :3

| anonimdraguta a răspuns:

Intrii pe www.stardool.com apoi alegi o papusa dai click pe ea. Dupa asta scrii acolo un nume email .....si apoi apesi butonul ala parca scria creeare sau joaca nu mai stiu. Apoi o machezi o aranjezi dai continua si joacate. Sper ca ti am fost de ajutor. Astept o fundita. Succes si distreaza-te.
pa...

| antonia11 a răspuns:

Deci, happy unde îți apare alege un stil apeși pe o păpușa care iți place, apoi dai unde scrie alege un nume scrie ce nume vrei, dedesubt scrie parola scrii tu acolo ceva, apoi în dreapta scrie data nașterii : an, luna, zi, apoi dedesubt scrie : Sunt de acord cu Termenii statutului de membru laga ai o căsuța dai click pe ea, dedesubt iti apare Joaca-te! Dai click acolo și gata ai obținut un cont.

Sper ca te-am ajutat.