| ciakalaka a întrebat:

vreau sa dau un restart la bios si nu stiu cum.ma puteti ajuta? multumesc

7 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Cauta pe net poza cum arata biosul tau

| ciakalaka explică (pentru pozeanimate):

Am gasit dar....cum sa ti arat? nu merge sa pun poza aici

| pozeanimate a răspuns (pentru ciakalaka):

Linkul trimite catre poza

| pozeanimate a răspuns (pentru ciakalaka):

Load optimized default
ala e se reseteaza biosul
dar pentru ce?
biosul este o chestie foarte sensibila, ceva nu ai setat bine si toata sistema iti va da erori si nu va merge bine
si daca ai incercat cu bateria de la bios sa o scoti aici nu mai trebuie sa dai default

| Baris123sefu a răspuns:

Se scoate din priza, se desface carcasa, se cauta bateria. Vezi unde e, daca nu vezi pe schema placii de baza de pe hartiile ei. E rotunda, ca un banut. Are un mecanism simplu de prindere in general, cu o clema metalica. O scoti si o lasi asa cateva secunde. O pui la loc si gata!

| ciakalaka explică (pentru Baris123sefu):

Ok...am facut si asa dar nu da rezultate.am inteles ca trebuie sa intru in bios sa ii dau default.aici e problema ca nu gasesc acel default...