| loredana_1863 a întrebat:

vreau si eu statusuri despre prietenie, dragoste sau triste...mersilove struck

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

*de dragoste*
!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu :D
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

.daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`-<
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`:D
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

To love someone is to see a miracle invisible to others

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
www.statusuri.ro
*triste*

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni :((
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Daca crezi in vise,atunci vei dormi toata viata:((

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate:(
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz. astazi fac prezenta.
Am pierdut tot ce aveam şi după ceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece Trece oare? Doare si nu trece
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important fi foarte atent la asta . nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi
nu-ti visa viata,traieste-ti visele.:X:X:X;)
Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt ... acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside... I`m dying
am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea
Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea :(:x
Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.
intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA "daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde "ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima"

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Bună. Dă pe google "citate triste" sau "citate celebre dragoste" și ai câte vrei! Zi faină!

| BubuuLinna a răspuns:

Poarta`te Frumos cu Ea, Ca E Prea Mica Si Nu stie Ce Vrea. Spune`i Da Cand Spune Nu.Zambeshte`i Cand Iti Zambeshte.Cand Greseste N`o Certa Ca E Prea MiCa Si Nu stie Ce Vrea!

I dream of you, and it feels like I`m flying. I think of you when I`m smiling. I`m lost into your eyes; x"
; x iti place cum te privesc; x iti place cand iti zambesc; x"
as vrea sa pot sa-ti spun cat` d mult te iubesc; x as` fi vrut cA niciodata sa nu` te` ranesc`
; x poate eu nu stiu ce`i dragostea... dar d tine` m`a legat ceva; x

"; x you know you`re my saving grace`,you`re everything I need` and more, It`s written all over your` face, baby I can feel your halo`; x
; x You`re my favourite drog; x show me real love; x"
"; x inima ta` daca ar spune ceva. sufletul meu stii ca te`ar asculta; x"

; x am gasit la tine` ce lipsea in viata mea`. vreau sa`mi fii aproape tu, numai tu`, doar tu`; x
; x sunt prea multe amintiri care ne leaga. si nu pot renunta; x
; x I still feel your touch in my dreams; x"
Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •
•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"
• Din cauza ta sunt fericita!love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

| BubuuLinna a răspuns:

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

| BubuuLinna a răspuns:

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul Suslove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor!love struck

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »
FUNDITA PLISS :*