| Deea9410 a întrebat:

Zilele acestea sunt preselectiile pentru balul bobocilor. As vrea sa imi spuneti cum e. ce trebuie sa faci sa faci o impresie buna organizatorilor sa intrii in bal..sau pareri a celor care au trecut prin asta. Este foaarte mare concurenta la liceul meu la fete big grin Dau funda! Multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| Aimée34 a răspuns:

Si eu am fost la preselectii pentru balul bobocilor la liceul meu. Majoritatea fetelor care au ajuns pe scena cunosteau organizatorii( la mine au organizat balul baieti si fete de-a 12 a). Daca nu cunosti organizatorii si ei nu te cunosc pe tine ai deja un minus. Apoi, cand mergi la preselectii vei fi intrebata de ce calitati crezi ca ai, talentele tale, hobby-urile tale. La talente si hobby-uri ai un mare plus daca spui ca iti place sa canti ( dar chiar trebuie sa ai voce pentru ca te vor pune sa le canti), ca iti place sa dansezi ( daca le spui ca ai luat cursuri), daca stii limbi straine, daca iti place sa calatoresti ( le spui asta daca chiar ai vizitat locuri celebre), ca iti place sa canti la un instrument, ca compui poezii si ai castigat concursuri.
Cand le raspunzi la intrebari e bine sa stai dreapta, sa vb nici prea tare, nici prea incet si sa nu te sperii de seriozitatea cu care te abordeaza. Cat despre imbracaminte e bine sa ai o rochita pana la genunchi sau pantaloni mai eleganti.Nu stiu ce organizatori ai tu, insa unii chiar nu sunt de acord cu blugii. E bine sa porti si bijuterii asortate cu bun gust si sa porti pantofi si comozi si eleganti: nu-ti lua tocuri de 10-15. Cand te vor pune sa mergi......vai de tine!
Eu am invatat sfaturile pe care tocmai ti le-am insirat de la fete mai mari care au fost si ele Miss.Dar am invatat mult si din propria experinta.
Sper ca te-am putut ajuta.
P.S. Zambeste-le celorlalte concurente ale tale si da-le de inteles ca esti gata sa urci pe scena, nu lasa garda jos nici un pic.