| Maariiaa a întrebat:

Zilnic eu am o alimintatie mai putin sanatoasa din cauza chimicalelor din comert. Vreau sa ma ajutati dandu-mi exemple de o zi doua cu 3 mese si doua gustari ca sa mananc cat decat sanatos. Mi-am propus sa nu mai mananc dupa ora 16:00. Nu sunt grasa, mentionez, dar nu vreau sa mai mananc nesanatos. Ma puteti ajuta va rog? Multumesc! Astept multe raspunsuri!
Un An Nou fericit!

1 răspuns:
| Gicone a răspuns:

Poti sa iti faci delicatese mari din unele produse de pe piata si bune! De exemplu cu 10 lei iti poti lua cate 2-3 fructe de mai multe feluri si sa facci o salata de fructe. Iti poti face sandvis cu branzica si legume (eventual carne care nu este grasa cum ar fi piept de pui). Si mai poti manca iaurt sau lapte cu paine, covrigi, biscuiti (simpli). Si ca mancare gatita mananca niste ciorba, supa, tocana! Sunt multe dar abtine-te o vreme de la dulciuri!