| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...
Ma balonez de la orice mananc! sad Tin sa mentionez ca mananc foarte putin, si sanatos straight face.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat happy, v-asi fi recunoscatoare. puppy dog eyes
Multumesc anticipaat.
Funda! ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Mie mi-a prescris medicul Espumisan este un tratament pentru balonare. El contine simeticona, o substanta activa care se regaseste in mai multe medicamente de acest tip.

| Laaaaaaaaaw a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc mult Ema! :*

| Crisstyanos a răspuns:

De aceea te balonezi fiindca mananci putin si mult prea sanatos, iar cand mananci ceva un pic mai nesanatoz, corpul ti se baloneaza fiindca nu este obisnuit...stiu ca tii la silueta, dar te sfatuiesc sa incepi sa mai mananci si ceva mancare mai buna, funda?

| EllyEllu a răspuns:

Si o prietena de-a mea a avut aceeasi problema si a baut ceai de crusin si dupa scurt timp nu a mai avut probleme, sper sa iti fie de ajutor big grin