| Artoroo a întrebat:

Salut, am 17 ani și vreau sa îmi fac un pașaport. Mama mea este plecata din țară, sunt acasa doar cu tata, pentru obținerea pașaportului am nevoie de ambii parinti?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Din pacate trebuie sa fie ambii parinti. Alternativa este o declaratie notariala de la mama cum ca e de acord sa iti faci pasaport, pe care sa ti-o trimita. Vezi aici detalii: https://pasapoarte.mai.gov.ro/documente-necesare/

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de ambii parinti, este destul sa mergi cu tatal tau.