| bariesra a întrebat:

Buna ziua, am dismenoree si dna doctor ginecolog mi-a recomandat sa fac niste analize si sa ma merg si la un dr.endocrinolog.Trebuie sa fac mai intai analizele si dupa sa merg la doctor, nu? Si dna dr ginecolog mi-a zis sa vin cu rezultatele la ea ca sa stie daca imi recomanda contraceptive sau nu.Si daca se poate sa imi spuneti cum a fost vizita dvs la endocrinolog.Multumesc mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ți s au prescris deja a analizele da le faci înainte să le vadă medicul

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai endocrinologul iti da analize specifice pentru specializarea lui, pentru ce vrea el sa stie. Normal ar fi sa te duci la el, sa te consulte si sa-ti dea trimitere pentru analize si investigatii apoi te intorci lael cu rezultatele si o sa-ti puna diagnostic si/sau tratament. Dar cand te duci prima data la el ar fi bine sa te duci cu tot ce ai in materie de analize si investigatii ca sa stie de unde sa te ia