| ɴιcoleтα a întrebat:

Buna ziua!

Am nevoie de ajutorul vostru. Eu vreau sa urmez liceul Pedagogic si am auzit de la colegi ca s-ar putea, la probe, sa ne intrebe de ce vrem sa aplicam ca educator-invatator (adica ce ne place la copiii).

Ce raspuns as putea da?

Si ce cantece/poezii ar fi potrivite pentru probe - dictie si muzica -

Dau funda. Multumesc!

1 răspuns:
| F3tItZaThaDuLcIkA a răspuns:

Ai putea sa raspunzi:imi plac copiii deoarece ma inteleg bine cu ei, parca ar face parte dintr-o familie mare, iar ue as fi mama lor. Odata ce le predai atata timp, iti este greu sa te desparti de ei.Este ca si cum ti-ai creste proprii copii, i-ai educa, apoi ar trebui sa te desparti de ei.De asta imi plac mie elevii!