| cosmina1998 a întrebat:

Hei,buna TPU,probabil ati vazut ca prin intrebarile pe care le-am pus sunt si intrebari legate de liceul Pedagogic,Anul acesta,pentru ca dau probe la muzica si dau probe si de dictie, ma gandeam sa va intreb ce cantece as putea canta.Eu m-am gandit la cateva(trebuie sa fiu pregatita cu 5) dar nu stiu exact daca sa le aleg pe acelea. Voi ce imi sugerati? si ce poezii as putea spune? la poezii, sincer nu prea m-am gandit.Voi ce ziceti?

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Hm, frumos daca se tine probe de muzica la liceele pedagogice. Pacat ca nu sunt la un liceu pedagogic sau ceva cu un profil specializat pe muzica. Daca ai voce, si te tine, incearca sa canti totusi ceva lent si poti incepe cu melodiile timpului trecut, cele ale parintilor nostri. Nu aveti idee cat de frumoase sunt. Pana mai ieri imi criticam parintii ca nu se adapteaza stilului meu muzical, dar nici nu e nevoie cand descoperi ce minunatii de piese ascultau pe vremea lor. Ceva mai contemporan ai putea canta Blue Jeans de la LanaDelRey, s-ar potrivi pe orice timbru muzical. Si mai poti incerca melodii de la UB40 de asemenea. Sper ca te-am ajutat happy.