| Ushhher a întrebat:

Buna ziua
am o pereche de porumbei voltati
nu demult mi-au avut un ou. Eu de teama sa nu inghete, i-am pus in grajd intr-o cusca (locuiesc la tara). Cand i-am luat de la locul unde se obisnuisera nu au mai vrut sa cloceasca oul. I-am pus din nou, dar femela o stat vreo 3 zile apoi nu se mai aseaza pe ou. Pot sa mai fac femela sa mai cloceasca oul? sau daca nu, pot sa bag oul intr-un incubator daca nu mai vrea sa il cloceasca si cam la cate grade
PS: am incubator pentru prepelite, dimensiunea ii aproape identica
Scuze daca am scris gresit si scuze pentru categorie dar e cea mai populata...

1 răspuns:
| Alex070 a răspuns:

Salut.Din momentul care le ai mutat cuibul cu ou in el nu mai clocesc si de geaba il bagi in incubator ca nu o sa hraneasca puiul.