| DanutzRosu a întrebat:

Am o prietena care vrea sa faca un imprumutn la ING. Intrebarea este: O poate gasi cu datorii la un abonament care nu a vrut sa il mai plateasca la cosmote? O poate afecta? Abonamentul a fost acum in jur de 5 ani. Stima.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca cosmote a intregistrat-o pe lista celor "Rai platnici", nu poate primii nici un fel de credit, pana nu achita datoria la Cosmote si apoi asteapta ca ei sa radieze datoria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, exista o lista de rau platnici si banci o mai controleaza cand acorda credite

| vocea a răspuns:

Daca este trecuta pe lista de rau platnici nu ii da.