| mcdeliric1 a întrebat:

un prieten de-al meu si-a facut un abonament la Orange la un smartphone si nu vrea sa plateasca abonamentul, au trecut cateva luni si nu a platit deloc..intrebarea mea este: Orange-ul sau firma de recuperari poate sa ii faca ceva? Tin sa mentionez ca nu are nimic pe numele lui, deci cam ce ar putea sa ii faca? thinking

10 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Ce sa ii ia? carnea de pe os.
in cel mai rau caz daca are servici ii scade din salariu.

| mcdeliric1 explică (pentru SasNetRomania):

Pai da asta e clar. Dar voiam sa stiu, se poate ajunge la executare silita daca nu are ce sa ii ia?

| SasNetRomania a răspuns (pentru mcdeliric1):

Ce e sub 70 mil la banci este fix p*** nu se agita ei pentru asa sume mici, costa mai mult exactuarea silita/datu in judecata decat valoarea creditului /telefonului.
fi serios numa gura e de ei. in 10 ani o sa rezolve si ei.

| mcdeliric1 explică (pentru SasNetRomania):

Am auzit de la cineva ca dupa cativa ani se sterg thinking

| SasNetRomania a răspuns (pentru mcdeliric1):

Da, sunt dosare, deschise timp de 4-5 ani nu stiu exact.

| mcdeliric1 explică (pentru SasNetRomania):

big grin mersi de raspunsuri.

| KRIIIX a răspuns:

Pe numele cuiva tot trebuie sa fie, cineva tot trebuie sa plateasca! happy

| mcdeliric1 explică (pentru KRIIIX):

Ai inteles gresit. AbonamentuL e pe numele lui. Ma refeream la bunuri, adica nu are nimic trecut pe numele lui ca sa ii poata lua sa isi recupereze banii.

| KRIIIX a răspuns (pentru mcdeliric1):

Ii f#te o amenda

| mcdeliric1 explică (pentru KRIIIX):

Amenda? nu prea cred laughing