| Pistruiatu190120 a întrebat:

Bună ziua!

Aș avea o întrebare, școlile militare beneficiază de vacanța acordată de Paștele catolic?
Dacă da, toți elevii sau doar cei din religia respectivă?
Iar dacă de această dată beneficiază doar cei din religia respectivă, asta înseamnă că acei elevi vor rămâne în unitățile lor în perioada vacanței de Paștele ortodox?

Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihaela000ela a răspuns:

Toti,indiferent de religie, beneficiati de cele doua minivacante de Pasti!
Vacanţă - vineri, 2 aprilie 2021 – duminică, 11 aprilie 2021(PASTELE CATOLIC)
Vacanţă – vineri, 30 aprilie 2021 – duminică, 9 mai 2021(PASTELE ORTODOX)

| Pistruiatu190120 explică (pentru mihaela000ela):

Știu sigur că asta se aplică în cadrul liceelor militare lor, și restul instituțiilor.
Dar nu sunt sigur daca este așa și la școlile de maiștri militari și subofițeri