| EraGGon a întrebat:

Buna ziua as vrea sa va intreb cum stiu cand o persoana doarme? (cine imi raspunde la aceasta intrebare dau fundita)

Răspuns Câştigător
| Axel_9404 a răspuns:

Deci cea mai sigura metoda este sa te uiti la ochii eitongue pentru ca u daca inchizi ochii si nu dormi ai tendinta sa cplipesti cu ei inchisitongue sau sa ti mistitongue dar atucnia cand nu dormi aceasta stare nu imi estetongue si nu se misca de lochappy baftatongue fundita?happy

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cand vreau sa verific daca prietenul meu chiar doarme sau se preface il gadil ca stiu ca daca e treaz reactioneaza cumva. Apoi nu clipeste deloc din ochi, nu iti raspunde, desi vorbesti nu raspunde, sunt unele persoane care sforaiehee hee si daca sti ca de obicei cand doare sforaie, atunci poti sa iti dai seama, nu reactioneaza la atingeri si zgomote.

| Zenithf a răspuns:

Te uiti afara si e intuneric, de obicei persoana aceea doarme noaptea, dar sunt cazuri in care este invers, si persoanele respective sunt mai active noaptea si dorm ziua. thinking

| Narfundo a răspuns:

Stiu eu! Cand casca sau se intinde este clar ca nu doarme.Cand isi misca ploapele inseamna ca se preface ca doarme...si o persoana care mai vrea sa doarma dar nu doarme se intoarce intodeauna in alta parte in asa fel incat sa nu ii stai in fata.

| alleecsandra a răspuns:

Vorbesti cu acea persoana si nu raspunde, ii canti cu trompeta la ureche si face o fata de speriat, e acea liniste in camera potrivita pentru odihna

| SunnyMidnight a răspuns:

Cand ii e somn.hee hee

| devilll a răspuns:

Sforaielaughing

| AyaStormhold a răspuns:

Este foarte simplu daca are ochii inchisi si sta pe spate si sforaie e cel mai simplu sa iti dai seama. o sa fie mai greu cand sta pe o parte.gandestete ca atuni cand dormi visezi si te misti prin pat.

| florynnaa a răspuns:

Pai.eu ma uit la sora mea cand doarme.are ochii inchisilaughing, respira adanc si incet, are o privire asa, plictisita(ca sa sp asa), si cateodata e transpirata, si daca o gadili nu reactioneaza deloc prima data, dar dupa aia s-ar putea sa se trezeasca, si daca o intrebi ceva pe un ton potrivit nu-ti rasp.big grin fundita?big grin

| mirabella_1176 a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu acea pers sa vezi daca reactioneaza... apoi incearca sa-l gadili dar foarte usor daca va simti s se va intoarce pe o alta parte! iar daca sforaie poti fi 100% sigura ca doarme! fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mornaie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai o palma peste fata laughing si daca se trezeste inseamna ca dormea daca nu se trezeste inseamna ca era treaz :d

| Amelia87 a răspuns:

Cind sta cu ochii inchisihee hee